PL / EN
RESTAURACJA NOWA PRÓŻNA – MODNE MIEJSCE NA MAPIE WARSZAWY

RESTAURACJA NOWA PRÓŻNA – MODNE MIEJSCE NA MAPIE WARSZAWY

Poznajcie nasze nowe odkrycie kulinarne w stolicy!

Restauracja Nowa Próżna prowadzona przez chefa Dawida Balanę to must-be na warszawskiej mapie kulinarnej.

 

Ulica Próżna w pobliżu Ogrodu Saskiego przeszła dogłębną rewitalizację i zyskała miano jednej z ciekawszych lokalizacji na kulinarnej mapie Warszawy. Naszą uwagę szczególnie przykuło jedno miejsce – restauracja Nowa Próżna. Wyjątkowe wnętrze zaprojektowane z pietyzmem i miłością do piękna, kreatywne połączenia smaków w menu, któremu towarzyszy prawie sto pozycji specjalnie wyselekcjonowanych win oraz niszowe gatunki whisky i wódek, a także profesjonalny serwis to tylko część atrakcji, jakie możemy spotkać pod adresem Próżna 10.

 

Szef Kuchni Dawid Balana to młody, ale niezwykle utalentowany i wykształcony artysta kulinarny, jedyny polski absolwent prestiżowej szkoły kulinarnej Alaina Ducasse’a - L'ECOLE DE CUISINE, którą ukończył z wyróżnieniem jako pierwsza osoba od trzech lat. Od maja 2016 roku objął stanowisko head chefa w restauracji Nowa Próżna. Swoje doświadczenie zdobywał m.in. w USA, Norwegii i Francji, gdzie odbył staż w restauracji hotelu Le Meurice w Paryżu utytułowanej dwoma gwiazdkami Michelin. Dawid silnie inspiruje się filozofią Alaina Ducasse’a, opartej na szacunku do jakości wykorzystywanych produktów, ich pełnej świadomości oraz stosowaniu technik pozwalających na wydobycie ich najlepszych cech, dlatego na Próżnej 10 odkryjemy nowoczesne europejskie menu, ale mocno powiązane z tradycyjną polską kuchnią. „Jestem zwolennikiem gotowania z lokalnych produktów, prostej kuchni, jak najmniej przetworzonej. Jeśli ma się dobry produkt, wystarczy, że podkreśli się tylko jego walory i poda go w atrakcyjny sposób” – powiedział Balana.

 

Mieliśmy okazję przetestować nowe menu stworzone przez obecnego szefa kuchni – jest lekko, świeżo, sezonowo i nowocześnie. Polecamy wszystkim szukających wyjątkowych doznać smakowych, węchowych i wzrokowych oraz elementu zaskoczenia w tradycji! 

 

 

Adres NOWA PRÓŻNA:

ul. Próżna 10, Warszawa

Tel.: 22 404 54 24

video

TOP 7 POKAZY HAUTE COUTURE WIOSNA 2021

tagi: restauracje | Nowa Próżna | Dawid Balana |

podobne artykuły