Logotyp serwisu lamode.info
RELACJA Z PÓŁFINAŁU FASHION DESIGNER AWARDS 2011

RELACJA Z PÓŁFINAŁU FASHION DESIGNER AWARDS 2011

Znamy półfinalistów Fashion Designers Awards 2011 – sprawdź, kto przeszedł do następnego etapu 3. edycji konkursu.

W sobotę 16 kwietnia w Złotych Tarasach w Warszawie odbył się półfinał Fashion Designer Awards 2011. Była to już trzecia edycja tego ogólnopolskiego konkursu, podczas którego jurorzy wybrali 10 finalistów.

Kwietniowa sobota dla wszystkich uczestników owocowała w emocje, którzy z wypiekami na twarzach czekali na werdykt jury, którego honorowym przewodniczącym był w tym roku Ricardo Preto.

Zadaniem każdego z półfinalistów było przygotowanie dwóch kreacji inspirowanych żywiołami, które podczas pokazu miały swoją premierę.


Werdyktem jury do finału Fashion Designer Awards 2011 zakwalifikowali się: Aleksandra Bajer, Eliza Borkowska, Dominika Cybulska, Magdalena Kobza, Emilia Kostrzewska, Emilia Kwiatek, Dominika Latalska, Kamila Majcher, Małgorzata Skorupa oraz Maciej Trzmiel.

Ci młodzi projektanci już wkrótce będą walczyć o nagrodę finansową oraz o stypendia i praktyki zarówno w kraju, jak i poza jego granicami. W tym roku nagrodą za pierwsze miejsce jest staż w atelier Ricardo Preto, udział w licznych sesjach modowych oraz w Fashion Week w Lizbonie.

Między pokazami prac konkursowych, modelki zaprezentowały kolekcje na sezon wiosna/lato 2011 takich marek, jak Esprit, Lev’is, Sisley, Top Shop i Reebok. Swój pokaz specjalny zorganizował również magazyn Hot Moda&Shopping, w którym stylistki magazynu zaprezentowały kluczowe trendy sezonu wiosna-lato 2011. Podczas imprezy swój finał miał także konkurs BIG BAG. Jury zadecydowało, że oficjalną torbą Złotych Tarasów zostanie projekt wykonany przez Katarzynę Kwiecień. Miejsce II przypadło w udziale Marcinowi Ciepierskiemu, natomiast III – Partycji Szot.

Przypomnijmy, ze jedną z laureatek minionych edycji konkursu jest Sabrina Pilewicz, znana w całej Polsce projektantka torebek. Ciekawe, które nazwisko zabłyśnie na modowym firmamencie w tym roku. Jak myślicie?

tagi: pokaz | Fashion Designers Awards |

podobne artykuły