PL / EN
PROENZA SCHOULER – POKAZ WIOSNA LATO 2019

PROENZA SCHOULER – POKAZ WIOSNA LATO 2019

W swoim powrocie na NYFW Jack McCollough i Lazaro Hernandez pokazali zwrot w stronę tego, co moda nazywa ubraniami na co dzień. Zobaczcie!

 

PROENZA SCHOULER - KOLEKCJA WIOSNA LATO 2019

Pokazu kolekcji na sezon wiosna lato 2019 podczas trwającego tygodnia mody w Nowym Jorku doczekał się duet Proenza Schouler, o którym nie należy mówić już w kontekście młodego, zdolnego start-up’u - ale  marce o ugruntowanej pozycji nie tylko w USA, ale i na całym świecie.

W roku ubiegłym Jacka McCollough’a i Lazaro Hernandeza oglądaliśmy w Paryżu, gdzie udowodnili swoją niezwykłą pasję do modowego rzemiosła, prezentując się w gronie najlepszych couturierów. Jednak najnowsza linia SS19 odznacza się na tle ich dotychczasowych projektów – była ekspertyzą dotyczącą trzech podstawowych materiałów: denimu, bawełny (często koszulowej) oraz skóry.

wideo: Proenza Schouler Spring 2019 Runway Show (Youtube)

PROENZA SCHOULER SS19

Tuż przed pokazem McCollough skomentował: W tym sezonie chcieliśmy odejść od tego, co kojarzy się rzeczami na specjalną okazję i przyjrzeć się temu, co kojarzy się z codziennością. Tłumaczenie? Zdobienia i pióra robią wrażenie, ale Proenza Schouler chce sprzedawać. W odpowiedzi na dobrze prosperującą, „niżej budżetową” linię PSWL, postanowili wykorzystać przede wszystkim atuty denimu, który, najwyższej jakości, wyprodukowali w Japonii. W kolekcji nie pojawiła się jednak żadna sylwetka typu „jeansy + koszula”, ale za to mnóstwo dobrze pracujących objętości. Pudełkowe kurtki złagodziły wiązania w talii i lekko opuszczone ramiona, ale lekko przekręcone spódnice w literę A i spodnie z szerokimi nogawkami połączyli z dużymi koszulami w stylu half-and-half (pół na pół).

POLECAMY: ALEXANDER WANG I JEGO WERSJA AMERYKI - POKAZ KOLEKCJI NA WIOSNĘ 2019

Całą kolekcję duetu Proenza Schouler Spring/Summer 2019 znajdziecie w galerii poniżej!

video

VALENTINO JESIEŃ ZIMA 2020/21

tagi: Proenza Schouler | wiosna lato 2019 | TRENDY |

podobne artykuły