PL / EN
Logotyp serwisu lamode.info
PREZENTACJA KAPSUŁOWEJ KOLEKCJI SPORTMAX W MEDIOLANIE

PREZENTACJA KAPSUŁOWEJ KOLEKCJI SPORTMAX W MEDIOLANIE

Milan Menswear Fashion Week to gratka nie tylko dla fanów mody męskiej. My odwiedziliśmy w tym czasie także mediolańską prezentację damskiej kapsułowej kolekcji Sportmax, która jest efektem współpracy z Ambrą Medde i Ying Wu.

W samym centrum Mediolanu, na jednej z najbardziej prestiżowych zakupowych ulic Via Della Spiga mieści się flagowy butik marki Sportmax. To tam 14 stycznia, podczas Milan Menswear Fashion Week trafiliśmy na premierę najnowszej kapsułowej kolekcji „Carte Blanche” tego siostrzanego brandu Max Mary.

 

Projekty powstały już po raz czwarty w ramach współpracy z artystami. Tym razem do kolaboracji zaproszona została Ambra Medda, włoska kuratorka, która przez długi czas była organizatorem Art Basel Miami oraz młoda, utalentowana ilustratorka Ying Wu, która została wybrana osobiście przed Ambrę podczas targów Salone del Mobile w Mediolanie.

 

Obie pokazały nam wspólne kolorowe projekty, które zwracają uwagę na problemy będące zagrożeniem dla przyrody i społeczeństwa. Surrealistyczne ilustracje zwierząt, roślin oraz technologii umieszczone zostały na m.in. apaszkach i sukienkach. Jest to kapsułowa kolekcja a co za tym idzie limitowana – powstało jedynie 1000 projektów w ramach tej współpracy.

 

Zobaczcie jak tego dnia prezentował się mediolański butik Sportmax, w którym spotkaliśmy Ambrę Medda i Ying Wu w projektach własnego autorstwa.

video

POKAZ MODY: DYPLOMY ASP

tagi: Sportmax | Milan Menswear Fashion Week | Ambra Medda | Ying Wu |

podobne artykuły