Logotyp serwisu lamode.info
POMYSŁ NA DYWAN DO DZIECIĘCEGO POKOJU

POMYSŁ NA DYWAN DO DZIECIĘCEGO POKOJU

Dzieci słyną ze swojej nieograniczonej fantazji i bujnej wyobraźni. Zobaczcie jak designerzy postanowili pobudzić najmłodszych do kreatywnej zabawy, za pomocą przestrzennych dywanów.

Dzieci po raz kolejny będą miały okazję puścić wodze nieograniczonej fantazji. Designerzy, którzy do tej pory skupiali się głównie na projektowaniu mebli, tapet czy naklejek na ściany postanowili też kreatywnie wykorzystać jeszcze jeden niezbędny element wyposażenia dziecięcego pokoju – dywan.

 

Do tej pory dywan był jedynie dopełnieniem aranżacji wnętrza mieszkania, zupełnie niezagospodarowaną powierzchnią, która nie spełniała żadnej innej funkcji, poza estetyczną. Stąd pomysł, aby nadać mu zupełnie nowego znaczenia. Trójwymiarowe dywany Play i 3D zaprojektowane z myślą zarówno o dziewczynkach jak i chłopcach są polem do rozwoju dziecięcej fantazji. Zamiast klasycznych wzorów i deseni, zobaczymy na nich boisko piłkarskie, wnętrze domku dla lalek, plan miasta czy gospodarstwo wiejskie. Dywany stają się zatem pewnego rodzaju planszą do gry, na której dzieci mogą bawić się za pomocą swoich samochodzików, pluszowych misiów czy lalek.

 

Aby uzyskać efekt trójwymiarowości i tym samym uatrakcyjnić zabawę na dywanie, zastosowano różne długości włosia, a niektóre elementy – jak na przykład ulice – zostały w stosunku do pozostałych obniżone. Na pochwałę zasługuje fakt, że dywany wykonane są z materiału o właściwościach antystatycznych i antyalergicznych, są także odporne na ogień. To z pewnością duży plus, gdyż bezpieczeństwo najmłodszych zawsze powinno być na pierwszym miejscu.

 

Dywany Play i 3D to przykład funkcjonalnych designerskich produktów, które są nie tylko praktyczne, ale też stymulują rozwój najmłodszych. Zajrzyjcie do galerii!

tagi: dziecko | design | meble dziecięce | kidstown |

podobne artykuły