Ponad 130 blogerów z całej Polski, 20 prelegentów i panelistów oraz przedstawiciele czołowych polskich mediów spotkają się 11 i 12 grudnia w Gdańsku, aby przedyskutować kluczowe zagadnienia związane z komunikacją w internecie.
Wolność słowa w internecie, kulturalna i społeczna rola blogów, publicystyka w dobie nowych mediów, współpraca nowych i tradycyjnych mediów – to tylko niektóre z tematów Blog Forum Gdańsk 2010, ogólnopolskiej, interdyscyplinarnej konferencji, która odbędzie się w Gdańsku.
Dwudniowe Forum, podzielone na kilka bloków tematycznych, poruszy m.in. takie zagadnienia jak: udział blogosfery w kulturze oraz życiu społecznym, współpraca blogerów z dziennikarzami i pracownikami PR czy wykorzystanie internetu w komunikacji biznesowej. Eksperci i praktycy z różnych dziedzin postarają się wspólnie odpowiedzieć na pytanie, czy blogosfera ma charakter twórczy – inspiruje media tradycyjne do podejmowania nowych tematów, czy też raczej odtwórczo konsumuje treści, które zostały wyprodukowane przez innych. Nie zabraknie zagadnień związanych ze swobodą, jaką nam daje wirtualna rzeczywistość – temat wolności słowa i bezkarności osób publikujących w Internecie jest bowiem wciąż na czasie.
Gwiazdami tegorocznej konferencji będą: amerykański analityk cyfrowy, socjolog i futurysta – Brian Solis, Sami Ben Gardhia – tunezyjski blogger monitorujący wolność słowa w sieci oraz Arzu Geybullayeva, jedna z niewielu blogerek w Azerbejdżanie piszących po angielsku. Spośród polskich blogerów udział w gdańskim Forum potwierdzili m.in.: Igor Janke (salon24.pl), Eliza Mórawska (whiteplate.blogspot.com), Kominek (Kominek.in), Artur Kurasiński (AK74.pl), Grzegorz Marczak (Antyweb.pl), Maciej Budzich (blog.mediafun.pl), Natalia Hatalska (hatalska.com) czy Dominik Kaznowski.