PL / EN
POLSCY ARTYŚCI NA TYGODNIU MODY W MADRYCIE

POLSCY ARTYŚCI NA TYGODNIU MODY W MADRYCIE

Poznajcie fryzjerskie trio TRES.education!

TRES.education

Trzy osobowości, trzy odmienne style pracy i jedna spójna wizja fryzjerstwa. Tak w skrócie można opisać TRES.education, czyli projekt Piotra Hulla, Tomasza Migdala i Sergiusza Pawlaka - czołowych polskich fryzjerów, którzy redefiniują pojęcie swojego rzemiosła. Prezentacja ich autorskiej kolekcji Rothko hair była największym wydarzeniem pokazów beauty towarzyszących tygodniowi mody w Madrycie.

Polacy na hiszpański Fashion Week pojechali z interdyscyplinarnym spektaklem, który przygotowali specjalnie na zamówienie gospodarzy. Jego rozmachu nie powstydziłyby się światowe marki modowe. W bezprecedensowy sposób zestawiono fryzjerstwo z teatrem, baletem, modą i czołową inspiracją najnowszej kolekcji TRES.education - malarstwem Marka Rothko. Hull, Migdal i Pawlak, nie bacząc na logistyczne wyzwania (od bariery językowej począwszy, na karkołomnie ograniczonym czasie na próby sceniczne skończywszy) zabrali widzów w barwną podróż nie tylko po twórczości artysty, ale po wszystkim tym, co ich napędza, motywuje i zachwyca.

ROTHKO HAIR

Pierwsza odsłona stawiała na dynamikę, teatralność i przerysowanie, co doskonale korespondowało z hiszpańskimi kanonami mody i urody. Druga - prezentowała koncepcję Rothko hair. Ubrane na biało modelki wniosły na wybieg podstawowe kolory z obrazów Rothko ukryte w… zwiniętych puklach włosów. Odsłoniły je dopiero precyzyjne cięcia Piotra Hulla, Tomka Migdala i Sergiusza Pawlaka, czemu towarzyszyła multimedialna prezentacja dotycząca twórczości artysty. Zwieńczeniem całości był zmysłowy taniec pary pierwszych solistów Polskiego Baletu Narodowego - Marty Fiedler i Pawła Koncewoja.


Czym jest Rothko hair? Dla założycieli TRES.education to początek pasjonującej przygody. Zaczęła się w muzeum, a dziś żyje własnym życiem w najlepszych salonach fryzjerskich w Polsce, ale także w social mediach jako #rothkohair. Dla fryzjerów to kopalnia inspiracji, traktowanych nie dosłownie, ale bardzo indywidualnie i dopasowywanych do ich klientek. Nie chodzi o to, by odtwarzać kolory z obrazów artysty 1:1, ale by szukać w nich natchnienia, własnej tożsamości i różnorodności. Natomiast dla klientek to propozycja bezpiecznych, bo ponadczasowych trendów, spośród których każda będzie mogła wybrać coś dla siebie. Dominują tu szarości, róże i metaliczne odcienie, jednak paleta kolorów Rothko hair obejmuje znacznie szersze spektrum barw, co otwiera bramę do nieskończenie dużej liczby kombinacji.

TRES.education to projekt, za sprawą którego polskie fryzjerstwo osiąga światowy poziom. Już nie musimy podpatrywać u zagranicznych guru modowych, co się będzie nosiło na głowach w danym sezonie. Powiedzą nam o tym Hull, Migdal i Pawlak. Chłopaki chcą edukować, kreować trendy, inspirować i zaspakajać złożone potrzeby klientek. Jak zapowiadają, kolekcje będą się pojawiały regularnie co pół roku. Inspirację do każdej ustalą wspólnie, sięgając do tak różnorodnych dziedzin, jak sztuka, nauka, czy dominujące tendencje społeczne. Każdej będzie towarzyszyła profesjonalna sesja zdjęciowa oraz seria spotkań edukacyjnych, adresowanych do salonów fryzjerskich w kraju i za granicą.

PIOTR HULL

Fryzjer, właściciel salonu Wilcza 18 oraz współwłaściciel Barberian Academy & Barber Shop w Warszawie, producent i reżyser spektakli teatralnych, wydawca magazynu Żurnal ArtBook. Jego działania wymykają się prostej kategoryzacji. To fryzjer, który został wydawcą. Wydawca, który produkuje spektakle wystawiane na najbardziej prestiżowej scenie w Polsce - w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej. Producent, organizujący artystyczne performance w przestrzeni miejskiej. To, co spaja wszystkie te działania to estetyka i design charakterystyczne dla Hulla. Wszystko, co robi - od fryzjerstwa po sztukę - naznaczone jest formalną przejrzystością i matematyczną precyzją.

TOMASZ MIGDAL

Absolwent liceum plastycznego, fryzjer z trzydziestoletnim doświadczeniem, prezydent polskiej sekcji Wielkiego Fryzjerstwa Francji w latach 2010 - 2016, członek elitarnego Artistic Team L’Oréal Professionnel, komentator polskiej sceny fryzjerstwa, uczestnik wielu sesji, pokazów oraz projektów kształtujących współczesne rzemiosło fryzjerskie w Polsce. Pracuje z najlepszymi i dla najlepszych. W Paryżu pracował dla agencji fryzjerów i makijażystów Randall Walker Management przy sesjach, reklamach i pokazach prêt-à-porter. W Polsce - dla najpoczytniejszych magazynów modowych i lifestylowych oraz przy pokazach mody, reklamach, teledyskach (m.in. Kayah, Kasia Kowalska, Agnieszka Chylińska, Maryla Rodowicz). Jest miłośnikiem kultury, sztuki, mody, kuchni i języka francuskiego. Kocha okres międzywojenny w sztuce i modzie, co często znajduje odzwierciedlenie w jego wizji kobiety.

SERGIUSZ PAWLAK

Stylista fryzur i fotograf. Fryzjerstwem zajmuje się od ponad 13 lat. Jest współzałożycielem i współtwórcą sukcesu salonu AIRHAIR TEAM w Poznaniu, który w roku 2017 otrzymał prestiżową nagrodę magazynu Estetica „Best Salon Awards” jako najpiękniejszy salon na świecie. Studiował fizjoterapię na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Zamiłowanie do fryzjerstwa  i fotografii odkrył pracując przez lata w modelingu. Jego praca charakteryzuje się precyzją cięcia i otwartością stylistyczną formy, o czym można przekonać się wertując strony wydanego w 2014 roku albumu  Hair Sergiusz Pawlak. Od kilku lat swoją pasją dzieli się z innymi jako edukator strzyżeń i stylizacji sesyjnych.

video

POKAZ MODY: DYPLOMY ASP

tagi: Piotr Hull | Tomasz Migdal | Sergiusz Pawlak | Tydzień Mody w Madrycie | fryzury |

podobne artykuły