Logotyp serwisu lamode.info
PODRÓŻ W NIEZNANE – POKAZ BOTTEGA VENETA WIOSNA-LATO 2011

PODRÓŻ W NIEZNANE – POKAZ BOTTEGA VENETA WIOSNA-LATO 2011

Zobacz wyjątkową kolekcję Bottega Veneta dla mężczyzn na sezon wiosenno-letni.

Projektant Thomas Maier opowiadał, że inspiracją do stworzenia wiosenno-letniej kolekcji był mężczyzna decydujący się na podróż w nieznane, do kraju, który zwykle jedynie mijał, wypełniając zobowiązania służbowe. Koncepcja ta pozwoliła na wymieszanie stylu formalnego z wakacyjnym, niezobowiązującym look’iem, co jest, jak sam Maier deklaruje, jego ulubioną „zabawą”.

 

Kolorystyka kolekcji utrzymana jest w kolorach ziemi – dominują więc beż i oliwkowa zieleń. Przeciwstawiono jej chłodne odcienie szarości oraz smagłą czerń, nie zabrakło też bieli i granatu.

 

Absolutnym hitem linii stały się pachtwork’owe marynarki. Myli się jednak ten, kto pomyśli, iż wyglądają one jak kapy na łóżka w wiejskich chatkach – ten wysmakowany kolaż barw i faktur zachwyci każdego, nawet najbardziej wybrednego mężczyznę.

 

Natomiast sportowo-weekendowa część kolekcji jest wyzwaniem rzuconym całej męskiej modzie – znajdziemy kurtki z nieprzemakalnych materiałów i z klasycznej skóry. Mężczyźni mogą śmiało przebierać w krojach garniturów i marynarek – nie zabrakło tych uszytych zgodnie z najnowszą tendencją, czyli luźnych i nieco za dużych, jak i tych dopasowanych do sylwetki. Koszulki i krótkie spodnie budzą skojarzenia z futurystycznymi strojami ludzi pustyni – zwróćcie uwagę na zdecydowane, asymetryczne cięcia przy dekoltach i wypłowiałe kolory.

 

Można powiedzieć, że prawdziwym przebojem tego lata nie tyle są konkretne ubrania, kroje czy kolory, ale pogoń za niezależnością i oddechem od codziennych obowiązków. Jeśli chodzi o ten trend, to Bottega Veneta swoją kolekcją zrealizował go w pełni.

tagi: wiosna-lato 2011 | moda męska | pokaz | Bottega Veneta |

podobne artykuły