PL / EN
PIERŚCIONKI ZARĘCZYNOWE W RODZINIE  KRÓLEWSKIEJ

PIERŚCIONKI ZARĘCZYNOWE W RODZINIE KRÓLEWSKIEJ

Pierścionki królewskie, które zapisały się w dziejach mody.

Pierścionki zaręczynowe w rodzinach królewskich czasami przypominają małe dzieła sztuki. Niektóre z nich kryją w sobie wyjątkową historię, a inne urzekają formą i kształtem. Zobaczcie sami!

PIERŚCIONKI ZARĘCZYNOWE W KRÓLEWSKIM WYDANIU

Pierścionek zaręczynowy królowej Elżbiety II wykonał jubiler Philip Antrobus na zlecenie księcia Filipa. Projekt z 3-karatowym diamentem i 5 pomniejszymi elementami osadzonymi w platynie został uzupełniony o kamienie wyjęte z diademu, matki księcia, księżnej Alicji.

Nie można pominąć pierścionka zaręczynowego Kate Middleton. 18-karatowy niebieski szafir o owalnym kształcie, 14 bezbarwnych diamentów, a całość oprawiona w białe złoto stanowi dzieło marki Garrard. Jest to jeden z tych egzemplarzy, który zapisał się w tradycji rodziny królewskiej i historii jubilerstwa.

W przeszłości pierścionek należał do księżnej Diany, która otrzymała go od księcia Karola z okazji zaręczyn. Co ciekawe, model został zamówiony z katalogu, a nie przekazany z pokolenia na pokolenie. Książe Karol zdecydował, że wybór pierścionka pozostawi swojej narzeczonej.

Królowa Letizia, żona Filipa VI Burbona otrzymała natomiast złoty pierścionek zaręczynowy w formie obrączki.

POLECAMY: KRÓLEWSKIE ZARĘCZYNY - MEGHAN MARKLE POKAZAŁA PIERŚCIONEK  

PIERŚCIONEK ZARĘCZYNOWY 2017: MEGHAN MARKLE

Z nowości, w 2017 roku książę Harry oświadczył się aktorce, Meghan Markle i podarował jej pierścionek własnego projektu. Główny diament pochodzi z Bostwany, a dwa kamienie z broszki, która kiedyś należała do księżnej Diany.

W naszej galerii znajdziecie pierścionki zaręczynowe, które wywołały poruszenie w historii biżuterii.

video

CHANEL CRUISE 2022/23

tagi: ślub | biżuteria | Kate Middleton |

podobne artykuły