PL / EN
PARELPAREL – KOLEKCJA INSPIROWANA TWÓRCZOŚCIĄ GEORGII O`KEEFFE

PARELPAREL – KOLEKCJA INSPIROWANA TWÓRCZOŚCIĄ GEORGII O`KEEFFE

Biżuteria natchniona kobiecą naturą i siłą zmysłów.

 

Najnowsza kolekcja polskiej marki ParelParel, czerpie inspirację z życia i twórczości ikony amerykańskiej sztuki, artystki Georgii O'Keeffe.

Abstrakcyjne kształty spirali, jakie malowała artystka oraz wielkoformatowe obrazy kwiatów były często oceniane przez krytyków jako dowód na to, że jej sztuka odzwierciedlała kobiecą naturę. Georgia O'Keeffe była wolnym duchem oraz wzorem do naśladowania dla wielu kobiet swoich czasów, a prace artystki stały się jednym z pierwszych kultowych obrazów ruchu sztuki feministycznej.


Jej romantyczne i kobiece dzieła, jak i postępowe poglądy na życie, zainspirowały projektantki ParelParel do złożenia hołdu twórczości tej kultowej artystki.

Nowa kolekcja składa się kwiatowych zawieszek, kolczyków i bransoletek rzeźbionych ręcznie w wosku oraz następnie, odlewanych w kruszcu przy użyciu rzadkiej metody woskowania traconego. Projekty mają przypominać o kobiecej różnorodności oraz być odą na cześć sił zmysłów i ich naturze. Projektantkom marki zależało, aby najnowsza kampania odzwierciadla naturalne, kobiece piękno.


Kreacje ParelParel, tradycyjnie, stanowią połączenie cennych, wysokiej jakości materiałów naturalnych z unikalnym kunsztem, leżącym u podstaw każdej kolekcji marki.

Autorką zdjęć do kampanii jest fotografka Sonia Szóstak. Przed obiektywem aparatu stanęła modelka Kinga Trojan z agencji D’ivision. Za make-up oraz włosy odpowiadała Ola Łęcka z BUKU Team. Stylizacją sesji zajęły się same projektancki marki ParelParel.

video

100 LAT CHANEL N°5

tagi: ParelParel | biżuteria |

podobne artykuły