PL / EN
PARELPAREL – BIŻUTERIA INSPIROWANA SZTUKĄ I PODRÓŻAMI

PARELPAREL – BIŻUTERIA INSPIROWANA SZTUKĄ I PODRÓŻAMI

W kolekcji marki dominują proste, subtelne formy przełamywane kamieniami szlachetnymi wyszperanymi na aukcjach „vintage”.

Jeśli poszukujecie biżuterii „z duszą”, ale pasującą do szkatułki współczesnej kobiety, znajdziecie taką u marki ParelParel. W jej kolekcji królują szlachetne perły, morskie naszyjniki z muszli oraz medaliony wykonywane dzięki starożytnej metodzie „utraconego wosku”. To poszanowanie tradycji i ukłon w stronę piękna sprawiają, że subtelna, ale wyrazista biżuteria sprosta oczekiwaniom zarówno minimalistek, miłośniczek obrazów wielkich artystów, takich jak Caravaggio oraz podróżniczek.

PARELPAREL: Z MIŁOŚCI DO SZTUKI I PODRÓŻY

ParelParel to marka biżuterii, która powstała z miłości do sztuki malarskiej, rzeźby oraz biżuterii dawnej. Każdy projekt nawiązuje do obrazów, takich artystów jak Johannes Vermeer czy Michelangelo Merisi Caravaggio. Jest inspirowany podróżami, architekturą czy wizytami na targach staroci, które odbywają się na całym świecie. W kolekcji marki dominują proste, subtelne formy przełamywane kamieniami szlachetnymi wyszperanymi na aukcjach „vintage”.

ParelParel: biżuteria marki (fot. materiały prasowe)

PARELPAREL: UNIKALNA TECHNIKA TWORZENIA BIŻUTERII

Wszystkie projekty są wykonane z naturalnych materiałów, takich jak złoto, srebro, mosiądz czy kryształy. Medaliony tworzą polscy rzemieślnicy, którzy w tym procesie posługują się starożytną metodą „utraconego” wosku. Technika polega na ręcznym rzeźbieniu wzorów w wosku, następnie oklejeniu ich masą gipsową, aby przy kolejnym kroku, wosk został uśnięty gorącą wodą. Do tak powstałej formy artysta wlewa płynny materiał szlachetny, po jego zastygnięciu i rozbiciu formy, medalion zostaje poddany szlifowaniu oraz potrójnemu złoceniu.

POLECAMY:  KOLCZYKI - TRENDY JESIEŃ ZIMA 2018/19

W galerii prezentujemy biżuterię marki ParelParel. Jak Wam podobają się ultra kobiece i subtelne formy kolczyków nawiązujące do obrazu Dziewczyna z perłą" Jana Vermeera?

video

CHANEL - BACKSTAGE POKAZU

tagi: ParelParel | biżuteria | jesień zima 2018/19 | TRENDY |

podobne artykuły