PL / EN
ORSAY

ORSAY

POWSTANIE

1975 rok

SIEDZIBA GŁÓWNA

Willstätt

PREZES ZARZĄDU

Matthias Klein

ORSAY – niemiecka marka modowa dla kobiet oferująca odzież, dodatki i zapachy, powstała w 1975 roku i prowadzona obecnie przez prezesa Matthiasa Kleina.

ORSAY – historia

Marka ORSAY startuje w 1975 roku z 35 sklepami w Niemczech. Na 10. urodziny firmy liczba salonów wzrasta do 58, a ilość pracowników to już około 450 osób. Po dwudziestu latach działalności twórcy marki przeprowadzają ekspansję na Europę Środkową, a pierwszy sklep w Polsce powstaje w 1997 roku. Dwa lata później powstaje sklep internetowy www.orsay.com. Na przełomie XX i XXI wieku ORSAY wchodzi do kolejnych krajów: do Czech, na Węgry, na Słowację i do Chorwacji. Na 30-lecie, marka liczy sobie 400 sklepów i 4000 pracowników. Trwa otwieranie sklepów w kolejnych krajach Europy Wschodniej i Bałkanów. W 2009 roku firma decyduje się na podbój Dalekiego Wschodu i wchodzi do Chin.

Kampania Orsay jesień 2017 (fot. materiały prasowe)

ORSAY – koncept

ORSAY swoją ofertę dedykuje nowoczesnym i świadomym kobietom, które swój indywidualny styl chcą podkreślić eleganckim, kobiecym i zawsze modnym elementami garderoby. Celem marki jest proponowanie produktów, na które będzie mogła sobie pozwolić każda klientka, więc ceny w sklepach ORSAY są zawsze przystępne.

ORSAY – liczby

Obecnie marka ORSAY znajduje się w 30 krajach na świecie. Niemcy, Austria, Szwajcaria, Polska, Czechy, Węgry, Słowacja, Słowenia, Ukraina, Rosja, Łotwa, Chiny, Estonia, Finlandia, Białoruś, Gruzja, Zjednoczone Emiraty Arabskie czy Grecja – to przykłady państw, w których możemy znaleźć sklepy niemieckiej firmy. ORSAY prowadzi obecnie 670 sklepów i zatrudnia około 4500 pracowników. 96 proc. osób zatrudnionych w marce to kobiety, a średnia wieku pracowników to 28 lat.

podobne artykuły