PL / EN
BERSHKA

BERSHKA

ROK POWSTANIA

1998 rok

ZAŁOŻYCIEL

Inditex

SIEDZIBA

Arteixo (Hiszpania)

BERSHKA – hiszpańska marka odzieżowa powstała w 1998 roku dedykowana młodszym odbiorcom należąca do grupy Inditex.

Bershka – koncept

Koncept twórców Bershki da się momentalnie poznać odwiedzając jeden ze sklepów marki. Wszystkie punkty sprzedaży hiszpańskiej firmy cechują się dużą przestrzenią, nowoczesnym wnętrzem, modnymi kolorami oraz są zaaranżowane na miejsca spotkań mody ulicznej, muzyki i sztuki miejskiej. Odwiedzający mogą w nich odkrywać aktualne trendy, oglądać filmy, słuchać muzyki lub czytać magazyny. Zgodnie z nową ideą marki, wszystkie przestrzenie handlowe przekształcane są w wystawy, pozostawiając obszerną, szklaną fasadę, która pozwala od razu zobaczyć wnętrze sklepu i zapoznać się z ofertą.

Elastyczny model biznesowy marki zakłada szybkie reagowanie na potrzeby konsumentów i wprowadzanie modyfikacji w sklepach w jak najkrótszym czasie. Kolekcje Bershka nieustannie się więc zmieniają w oparciu o śledzenie najnowszych trendów na rynku, ale i oczekiwania fanów firmy, o których informują centralę sprzedawcy.

Bershka - edytorial Street Poetry 2017

Bershka – profil klienta

Oferta marki Bershka kierowana jest do młodych, pewnych siebie, odważnych ludzi, którzy śledzą trendy, pasjonują się muzyką i nowymi technologiami oraz są bardzo aktywni w social mediach.

Bershka – liczby

Hiszpański brand rozwija się w bardzo dynamicznym tempie i stanowi już 10% całości przychodów całej grupy Inditex. W ciągu zaledwie 2 lat otworzono 100 sklepów, łącznie po upływie 18 lat sieć Bershka liczy prawie 1100 punktów sprzedaży w 75 krajach. Pierwszy salon w Polsce powstał w listopadzie 2005 roku w centrum handlowym Silesia City Center w Katowicach, a obecnie w naszym kraju znajduje się około 60 sklepów tej sieci.

Zespół projetowy Bershka składa się z ponad 60 ekspertów, którzy nieustannie analizują potrzeby i oczekiwania konsumentów. Rocznie do każdego sklepu Bershka wprowadza się do sprzedaży około 4000 produktów.

podobne artykuły