PL / EN
OBIECUJĄCY PROJEKTANCI, KTÓRYCH WARTO OBSERWOWAĆ W 2019 ROKU

OBIECUJĄCY PROJEKTANCI, KTÓRYCH WARTO OBSERWOWAĆ W 2019 ROKU

Przedstawiamy tegorocznych finalistów tegorocznej edycji LVMH Prize 2019.

Spośród ponad 1700 aplikacji, które nadeszły ze 100 krajów świata, 63 ekspertów ds. mody wyłoniło garstkę finalistów, którzy powalczą o prestiżową nagrodę LVMH Prize 2019. Poznajcie bliżej 8 niezwykle zdolnych, młodych projektantów z różnych zakątków globu - to oni mogą okazać się przyszłością światowej mody.

ZOBACZ TEŻ: DOUBLET Z PRESTIŻOWĄ NAGRODĄ LVMH PRIZE 2018

LVMH PRIZE 2019 - FINALIŚCI

Znaleźć się wśród garstki designerów wyłonionych przez szerokie grono wybitnych postaci świata fashion, to nie lada wyróżnienie. Co roku wybory ekspertów są niczym barometr dla klimatu, w którym obecnie znajduje się moda - wystarczy przypomnieć sobie zeszłoroczną edycję, którą zdominowały projekty utrzymane w duchu gender. W tegorocznym finale znalazło się 8 wyjątkowych marek, a u podstaw wielu z nich leży zrównoważony rozwój: tu należy wymienić pierwszego kwalifikanta z Izraela i dwóch projektantów z Afryki. Różnorodność i bogactwo kolekcji w 6. edycji LVMH Prize potwierdza jakość wyboru, którego dokonaliśmy, skomentował Delphine Arnault, który zapoczątkował konkurs w 2014 roku. Tegoroczna odsłona niewątpliwie potwierdza istotność kwestii związanych z ochroną środowiska naturalnego, z którymi boryka się dzisiejsza moda.

Od pochodzącej z Londynu Bethany Williams, po nigeryjskie dziecko szczęścia, Kennetha Ize - przedstawiamy wam finalistów LVMH 2019, których naprawdę warto obserwować.

BETHANY WILLIAMS

Kiedy w tym sezonie pochodząca z Londynu Bethany Williams po raz pierwszy zaprezentowała swoją kolekcję na wybiegu, w pierwszych rzędach zasiedli nie tylko przedstawiciele przedsiębiorstw społecznych, z którymi współpracuje, ale również sama Księżna Kornwalii. To ona wręczyła wcześniej Williams tegoroczną nagrodę Queen Elizabeth II Award for Positive Change, na którą zasłużyła sobie kreatywnę pracą z ośrodkami odwykowymi, więzieniami, czy przytułkami dla samotnych kobiet.

KENNETH IZE

28-letni Nigeryjczyk Kenneth Ize dorastał w Wiedniu, ale po studiach w Antwerpii powrócił do ojczystego kraju. W jego projektach widać dialog pomiędzy afrykańską a europejską estetyką. Doświadczenie i umiejętność zdobywał u Husseina Chalayana i Bernarda Wilheima.

KENNETH IZE

THEBE MAGUGU

Thebe Magugu to 25-latek, który zdaje się być machiną napędową dla modowej subkultury RPA, która wchodzi na arenę międzynarodową. Oprócz finału tegorocznej edycji LVMV, Afrykanin ma już na koncie zwycięstwo w konkursie International Fashion Showcase, a jego projekty można oglądać na wystawie stałej w nowojorskim Fashion Institute of Thechnology.

THEBE MAGUGU

STEFAN COOKE

Kiedy Stefan Cooke zadebiutował podczas pokazu dyplomowego Central Saint Martins, jego projekty aż huczały oryginalnością i techniczną innowacyjnością. Skóra obciągnięta lycrą, czy dziwacznie, a zarazem wspaniale owijające ciało dzianiny - a to wszystko ze wspólnym mianownikiem niewymuszonej elegancji.

STEFAN COOKE

PHIPPS

Phipss, czyli marka Spencera Phippsa, oferuje powiew nowoczesnego, męskiego hippiewearu. Pochodzący z San Francisco projektant postanowił założyć swój własny brand po siedmiu latach pracy u Dries Van Noten.

phipps

ANREALAGE

To projekty Kunihiko Morinaga, które podczas fashion weeków stanowią jedne z najbardziej instagramowych okazji. A to za sprawą polichromatycznych, odbijających światło materiałów, które idą w parze z głównymi inspiracjami projektantki: tym, co realne i nierealne.

anrealage

BODE (EMILY ADAMS)

Urodzoną w Atlancie Emily Adams Bode od dawna fascynowały ubrania vintage. W 2016 roku postanowiła przeistoczyć pasję w samodzielną markę dla mężczyzn - zamieniając narzuty w kurtki, materace w spodnie, a wypchane zwierzęta w kapcie.

bode

HED MAYNER

Czysta, fajna prostota to siła, która stoi za pochodzącym z Izreala Hedem Maynerem. Zbudowana na niezwykle przemyślanych basicach wykończonych w luksusowy sposób, nonszalancka elegancja dla mężczyzn zbiera coraz więcej fanów wśród kobiet. Jego doskonałe garnitury stawiają go w doskonałej pozycji przed czerwcowym finałem LVMH 2019.

hed mayner

 

 

video

MMC - POKAZ JESIEŃ 2021

tagi: LVMH | LVMH Prize 2019 | moda | projektanci |

podobne artykuły