PL / EN
Logotyp serwisu lamode.info
NOWY DYREKTOR KREATYWNY ROBERTO CAVALLI

NOWY DYREKTOR KREATYWNY ROBERTO CAVALLI

Został nim Paul Surridge!Paul Surridge x Roberto Cavalli

 
W październiku 2016 roku ze stanowiskiem głównego projektanta w domu mody Roberto Cavalli pożegnał się Peter Dundas. Nowym dyrektorem kreatywnym włoskiej marki został Anglik Paul Surridge. O nowym szefie zespołu projektowego Gian Giacomo Ferraris, CEO Roberto Cavalii mówi: „Pracowałem z Paulem i miałem okazję docenić jego twórczy talent, ale też zdolności kierownicze. Paul ma pełen ogląd na marki i branding. Cechuje go pasja i dojrzałość, jest świetnym „rozgrywającym”. Wierzymy, że jest doskonałym kandydatem, który dopełni nasz zespół i przyczyni się do realizacji ambitnych planów Roberto Cavalli”.
Radości z awansu nie kryje również druga strona. W oświadczeniu Paul Surridge napisał: „Jestem zaszczycony i dumny, że mogę dzierżyć spuściznę tego niezwykłego włoskiego domu mody. To wyjątkowa okazja, aby wesprzeć otwarcie nowego rozdziału w świecie Roberto Cavalli, który w pozytywny sposób celebruje piękno, zmysłowość i siłę kobiet. Moją intencją jest pokazanie pasji i wizji Roberto Cavalli, na której zbudował swoją markę, a którą podzielam, przy jednoczesnym uszanowaniu kunsztu włoskiego rzemiosła”.


Paul Surridge – portfolio


Paul Surridge to absolwent prestiżowej szkoły Central Saint Martins. W latach 90. pracował dla marki Calvin Klein, potem współpracował z Christopherem Bailey`em w Burberry, a dalej wspierał Rafa Simons przy męskich kolekcjach Jil Sander. W latach 2011-2014 był dyrektorem kreatywnym Z Zegna, a dalej objął stanowisko konsultanta w dziale mody męskiej w Acne Studios


POLECAMY: KONKURS: DO WYGRANIA WYJAZD NA PARIS FASHION WEEK


Paul Surridge ze swoim doświadczeniem w modzie męskiej nie był oczywistym kandydatem na główne stanowisko projektowe w Roberto Cavalii, które kojarzyło się do niedawna z glamourem i przepychem, a za czasów Petera Dundas nabrało też charakteru hippie, boho i vintage z lat 70. i 80. Debiut nowego dyrektora kreatywnego już we wrześniu na Milan Fashion Week na sezon wiosna lato 2018. Jesteśmy bardzo ciekawi, czekamy!

 

fot. Facebook.com/RobertoCavalli

video

CHANEL JESIEŃ ZIMA 2022/23

tagi: Paul Surridge | Roberto Cavalli |

podobne artykuły