Logotyp serwisu lamode.info

LIFESTYLE

Styl życia à la LAMODE. Wydarzenia kulturalne, wystawy, miejsca i konkursy, które poleca redakcja. Design i modne inspiracje do wystroju wnętrz. Zasady zdrowego stylu życia: diety, sport, porady ekspertów.
Nowa wystawa Swarovski w Szanghaju. Od kreacji na czerwony dywan po ubrania Gucci

Nowa wystawa Swarovski w Szanghaju. Od kreacji na czerwony dywan po ubrania Gucci

W Muzeum Sztuki Współczesnej w Szanghaju zostało zaprezentowane bogate dziedzictwo marki, w tym zdobione kryształami kreacje od Christiana Diora, Gucci, a także połyskujące stroje, stworzone na czerwony dywan.

 

Pierwsza tak znacząca wystawa firmy Swarovski ma dziś swoją światową premierę w Muzeum Sztuki Współczesnej w Szanghaju, prezentując bogate dziedzictwo marki, w tym zdobione kryształami kreacje od Christiana Diora, Gucci i Guo Pei, a także połyskujące stroje z czerwonego dywanu noszone przez ikony popu Harry'ego Stylesa i Rihannę.

Podróż w czasie i przestrzeni przez historię marki od 1895 roku, Swarovski - Masters of Light to próbą zgłębienia dziedzictwa i rewolucyjnego ducha jednej z najstarszych europejskich firm luksusowych. Pokazuje kreatywność i savoir-faire, które inspirowały współpracę z największymi nazwiskami w modzie, kinie i muzyce przez ponad sto lat.

Swarovski - Masters of Light po raz pierwszy skupia wyjątkowy wybór ponad 60 strojów zaprojektowanych przez najbardziej znane domy mody na świecie. Obejmują one 128 lat i wszystkie zawierają kryształy Swarovskiego, w tym kreacje stworzone przez Alexandra McQueena, Armani Privé, Balenciagę, Christiana Diora, Fendi, Gucci, Guo Pei, Jimmy'ego Choo, Louisa Vuittona, Roberta Wuna, Thierry'ego Muglera i Vivienne Westwood.

Zawiera również niespotykaną dotąd kolekcję strojów noszonych przez światowe ikony popkultury, w tym Christinę Aguilerę i Marilyn Monroe (dzięki uprzejmości Teda Stampfera).

fot. mat. prasowe

fot. mat. prasowe

Ponadto Swarovski - Masters of Light prezentuje wyjątkową gamę kostiumów scenicznych i strojów z czerwonego dywanu, pochodzących z kolekcji Swarovski Heritage Collection i prezentowanych publicznie po raz pierwszy, a także setki olśniewających biżuterii, figurek i kryształów, w tym największy kryształowy chaton, jaki kiedykolwiek stworzono.

Wystawa jest wciągającym doświadczeniem, zabierającym odwiedzających w podróż od XIX-wiecznego Wiednia do Shanghaju XXI wieku i nie tylko, poprzez panoramiczną scenografię podzieloną na siedem Komnat Cudów: Time Chamber, Masters of Light, Future History, Jewelry Box, Pop Icons, Mathemagical i Diamonds of the Future.

Odzwierciedlając bliskie związki Swarovskiego ze sztuką współczesną, pekiński artysta Tian Xiaolei opracował instalację site-specific, nawiązującą do tematów i ikonografii Swarovskiego poprzez aspekty jego własnej twórczości.

Kolejną atrakcją, która zostanie zaprezentowana po raz pierwszy w sali Diamonds of the Future, jest "Galaxy", olśniewająca nowa kolekcja biżuterii zaprojektowana przez globalną dyrektor kreatywną Giovannę Engelbert i wykonana z Swarovski Created Diamonds.
Kuratorem tej przełomowej objazdowej wystawy marki jest brytyjski dziennikarz modowy, autor, krytyk i kurator Alexander Fury. Jej premiera odbędzie się w Szanghaju, a kolejne lokalizacje zostaną ogłoszone.
Przeczytaj też: "Zima Wojna" Pawlikowskiego pojawi się na deskach teatru

fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe 

tagi: wystawa | szanghaj | SWAROVSKI |

podobne artykuły