Logotyp serwisu lamode.info
Zimna Wojna Pawlikowskiego w wersji teatralnej. Wystawi ją teatr Almeida z Londynu

Zimna Wojna Pawlikowskiego w wersji teatralnej. Wystawi ją teatr Almeida z Londynu

„Zimna wojna”, czyli nagrodzony film Pawła Pawlikowskiego doczekał się swojej adaptacji teatralnej.

Spis treści

1. Zimna wojna na deskach Almeida Theatre w Londynie

2. Spektakl Zimna wojna - co wiadomo?

3. O czym opowiada „Zimna wojna”?

Spektakl na podstawie filmowego scenariusza zadebiutuje na deskach londyńskiego Almeida Theatre.

Zimna wojna na deskach Almeida Theatre w Londynie

Obraz „Zimna wojna” miał swoją premierę w 2018 roku i był jednym z mocnych kandydatów do Oscara dla najlepszego filmu obcojęzycznego podczas ceremonii Oskary 2019. Finalnie statuetkę w tej kategorii otrzymała jednak „Roma” Alfonso Cuaróna.

Od tego czasu film zdobył dużą popularność na całym świecie i zachwycił międzynardoowych widów. Nic więc dziwnego, że w tym roku zdecydowano się na stworzenie teatralnej wersji tej emocjonującej historii.

Premiera spektaklu „Cold war” („Zimna wojna”) zaplanowana została już na tę jesień, a dokładniej na datę 30 listopada. Przedstawienie będzie gościć na scenie przez kilka miesięcy i będzie je można oglądać aż do 27 stycznia 2024 roku.

Czytaj także: Van Gogh w torbie z Ikei. Odnaleziono obraz, który został skradziony trzy lata temu 

Spektakl Zimna wojna - co wiadomo?

Reżyserią spektaklu zajmie się Rupert Goold, a w role główne - Zuli i Wiktora wcielą się kolejno Anya Chalotra i Luke Thallon. Nazwisko aktorki prowadzącej zdecydowanie brzmi znajomo – gwiazda znana jest jako Yennefer z hitu Netflixa zatytułowanego „Wiedźmin”.

Przedstawienie zostanie mocno nasiąknięte muzyką. Poza polskimi melodiami ludowymi, czyli ważnym elementem historii z obrazu Pawlikowskiego, do soundtracku trafią także jazzowe klasyki oraz utwory autorstwa zwycięzcy nagrody Grammym, Elvisa Costello.

Warto dodać, że spektakl zostanie oparty na oryginalnym scenariuszu do „Zimnej wojny”, ale który dostosowany zostanie do warunków scenicznych. Jego adaptacją na potrzeby teatru zajmie się Conor McPherson.

O czym opowiada „Zimna wojna”?

Film Pawła Pawlikowskiego z 2018 roku osadzony jest w surowych realiach powojennej Polski, co dodatkowo podkreśla specjalnie wybrana przez reżysera ascetyczna, czarno-biała kolorystyka scen. Głównymi bohaterami produkcji są Wiktor (w tej ropli Tomasz Kot), kompozytor i twórca grupy muzyki i tańca ludowego oraz Zula (wciela się w nią Joanna Kulig), pełna pasji artystka, wokalistka i kolorowy ptak. Między parą natychmiast pojawia się głębokie uczucie, które utrudnia jednak panująca sytuacja polityczna.

Film ukazuje towarzyszące im uczucie na tle zmieniających się polskich realiów lat 50. i 60.

Czytaj także:  Wywiad z marką The Odder Side

Zobacz także: 5 najbardziej artystycznych miast w Europie. To idealne destynacje na wyjazd last minute

Zdjęcie główne: Instagram @mubiturkiye

tagi: film | kino |

podobne artykuły