PL / EN
NIKE X ANNA WINTOUR: PIERWSZE W HISTORII DAMSKIE AIR JORDANY

NIKE X ANNA WINTOUR: PIERWSZE W HISTORII DAMSKIE AIR JORDANY

Jakie modele pojawiły się w innowacyjnej kolekcji butów sportowych i co oznacza nadany im symbol „AWOK”? Zobaczcie! 

Air Jordan to linia sportowych butów firmy Nike, sygnowana nazwiskiem jednego z najsławniejszych koszykarzy, Michaela Jordana. Pierwszy model Air Jordan I wyprodukowano w latach 80. i od tego czasu pojawiły się ich 32 wersje. Do tego zestawienia dołączył kolejny wariant zaprojektowany z myślą o kobietach, a za przedsięwzięciem stanęła Anna Wintour. Poznajcie szczegóły kolaboracji!

AIR JORDAN X ANNA WINTOUR AWOK

Anna Wintour nawiązała współpracę z Nike i stworzyła limitowaną kolekcję damskich modeli Air Jordan I i Air Jordan III SE – AWOK. Co oznacza skrót? Pracownicy Vogue US zabiegają o to, by ich pomysły otrzymały akcept redaktor naczelnej, która poprzez nazwę AWOK – Anna Wintour Ok – wyraża swoją aprobatę. Tę metodę przemycono także do projektów obuwia Nike.


Nike x Anna Wintour: kolekcja butów sportowych Air Jordan

Kolekcja AWOK to pierwsza w historii wyłącznie damska linia Air Jordanów. Model AJ1 występuje w dwóch wersjach kolorystycznych – czerwonej, University Red oraz białej, nazwanej oficjalnie Sail. Obie wyposażono w funkcjonalny zamek. AJIII to natomiast jeszcze bardziej spersonalizowana edycja, bo wykonana z tweedu, ulubionej tkaniny Wintour. Redaktor naczelna Vogue US jest znana z noszenia kostiumów francuskiej marki Chanel. Współpracę Nike z amerykańską biblią mody przypieczętowała zawieszka edited by Vogue dołączona do każdej pary butów.

Ultra kobiece AJ1 będą dostępne w sprzedaży już od 21 lipca w kilku ekskluzywnych butikach w Chicago i Toronto oraz w aplikacji Nike Sneakrs. Natomiast premiera AJIII odbędzie się nieco później, bo 7 września.

POLECAMY: ANNA WINTOUR ODCHODZI Z VOGUE US? ROSZADY W BIBLII MODY 

Poniżej prezentujemy wideo z udziałem Anny Wintour promującej najnowszą linię butów Nike oraz zdjęcia damskich Air Jordanów. Zobaczcie!


video

VICTORIA BECKHAM JESIEŃ ZIMA 2020/21

tagi: Nike | Anna Wintour | Vogue US | buty | TRENDY |

podobne artykuły