Logotyp serwisu lamode.info
KYLIE JENNER NAJMŁODSZĄ MILIARDERKĄ W HISTORII?

KYLIE JENNER NAJMŁODSZĄ MILIARDERKĄ W HISTORII?

Zobaczcie, na jaką kwotę szacuje się jej majątek i dzięki jakim projektom gwiazda jest zamożna w tak młodym wieku! 

Spis treści

1. KYLIE JENNER: najmłodsza miliarderka świata

2. KYLIE JENNER: KARIERA

3. Kylie Jenner: ile jest warta w 2023 roku?

KYLIE JENNER: najmłodsza miliarderka świata

Wówczas dwudziestoletnia Kylie Jenner została wymieniona na 27. miejscu listy najbogatszych Amerykanek. Tym samym w 2018 roku była najmłodszą osobą, która kiedykolwiek pojawiła się w notowaniach. Majątek Kylie Forbes oszacował na 900 milionów dolarów, czyli ponad 3 miliardów złotych.

Dziś wiemy jednak, że szacunki te były na wyrost, a faktyczna kwota sięgnęła około 250 milionów dolarów. Większość zysków miała przynosić jej linia kosmetyczna, obecnie w rękach koncernu Coty (ok. 800 milionów dolarów), a pozostałe 100 milionów wypracować miała dzięki kontraktom reklamowym. W mediach prędko pojawiły się pierwsze prognozy mówiące o tym, że Kylie jest na najlepszej drodze, by prześcignąć Marka Zuckenberga, który swój pierwszy miliard dolarów zarobił w wieku 23 lat.

Kylie Jenner zamieściła swoje zdjęcie z okładką Forbesa na Instagramie. W tytule napisała: „Nie mogę w to uwierzyć (..). Jestem wdzięczna, że każdego dnia robię to, co kocham. Nie mogłam sobie tego lepiej wymarzyć”.

Kylie Jenner na okładce magazynu Forbes, fot. Instagram/ @kyliejenner

KYLIE JENNER: KARIERA

Kylie Jenner jest córką mistrza olimpijskiego Bruce’a Jennera i Kris Jenner. Ma dziewięcioro rodzeństwa, z którego większość jest rozpoznawalna. Mama Kylie zajeła się rozwojem biznesu rodziny, a w 2007 roku podpisała kontrakt na realizację reality show „Z kamerą u Kardashianów”, poświęconemu życiu jej członków. Dla Kylie Jenner był to pierwszy stopień do sukcesu. Dziesięć lat później rodzina Kardashianów-Jennerów podpisała ponownie kontrakt na nowy sezon reality-show o wartości 150 milionów dolarów. W tym samym roku, Kylie miała już własny program „Życie Kylie”. Dziewczyna w młodym wieku rozpoczęła także realizować się jako modelka. Wystąpiła m.in. na okładkach magazynów, takich jak „Cosmopolitan”, czy „Teen Vogue” oraz wzięła udział w kampanii Pumy.

Mając 15 lat wraz z siostrą Kendall wypuściły linię odzieży Kylie & Kendall dla firmy PacSun. Ubrania można obecnie kupić m.in. na Amazonie oraz w Topshopie. Największe dochody przyniosła Kylie jej własna marka kosmetyczna Kylie Cosmetics, która powstała dwa lata temu. Celebrytka promuje firmę na kanałach social media. Dodatkowym źródłem dochodu jest własna aplikacja Kylie, która pozwala fanom poznać aspekty jej życia i tego, co jest z nim związane.  

Kylie Jenner: ile jest warta w 2023 roku?

Tzw. Net Worth Kylie Jenner wynosi $750 milionów w bieżącym roku. W 2021 roku było to $710 milionów, co oznacza, że jej majątek konsekwetnie powiększa się.

Okazuje się jednak, że do najbogarszych sióstr Kardashian należy Kim - jej majątek wynosi obecnie 1.4 miliarda dolarów.

Nie ulega jednak wątpliwości, że cały klan Jenner-Kardashianów to majętna rodzina.

Zdjęcie główne: Instagram @kyliejenner

tagi: Kylie Jenner | biznes | Forbes |

podobne artykuły