W lipcu jedyna córka Anny Wintour, Bee Shaffer wyszła za mąż za Frencesco Carrozzini, syna wieloletniej redaktor naczelnej włoskiego wydania Vogue. Tuż po tym wydarzeniu zaczęto spekulować dalszą przyszłość Wintour w amerykańskiej biblii mody. Tym bardziej, że redakcję opuściło kilku pracowników. Jakie zmiany zaszły w zespole i czy redaktor naczelna Vogue US przejdzie na emeryturę? Zobaczcie sami!
ROSZADY W VOGUE’U US
W piątek w mediach pojawiły się informacje o odejściu dwóch głównych członków zespołu Anny Wintour. Magazyn opuszczą Phyllis Posnick, redaktor zarządzająca działem mody od 1987 roku oraz Tonne Goodman, dyrektor działu mody od 2000 roku. Miejsce zwolni także Lisa Love, która w firmie pracuje od 1990 roku. Wszystkie trzy kobiety odegrały w Vogue’u ważną rolę, pracując z gwiazdami nad setkami okładek do czasopisma. Phyllis Posnick zasłynęła między innymi z kolaboracji z Irving Penn. Odejście pracowników przyczyni się do spojrzenia na Vogue z innej perpektywy. Dla amerykańskiego magazynu mody może nadejść także nowa era w związku z tym, że już nie współpracuje on z wieloma topowymi fotografami oskarżonymi o molestowanie seksualne. Do tego kręgu zaliczają się Mario Testino, Patrick Demarchelier oraz Bruce Weber.
Na zdjęciu Tonne Goodman i modelka, Lara Stone
ANNA WINTOUR: ODEJDZIE Z VOGUE’A?
Na jej temat mówiło się wiele; że jest wyrocznią mody, nuklearną Wintour oraz odkrywczynią talentu Johna Galliano, którego wspierała na starcie kariery. Jej recenzje są dla projektantów na wagę złota. To ona przesądza o odbiorze kolekcji, a jeśli jakaś nie wpadnie jej w oko, nie ma siły by ukazała się w amerykańskim Vogue’u. Anna Wintour przewodzi „biblii mody” w charakterze redaktor naczelnej od trzech dekad. Jest także szefową artystyczną wydawnictwa Conde Nast. Jednak w mediach coraz częściej spekuluje się na temat roszad i jej przejściu na emeryturę. Podobne pogłoski miały już miejsce w 2011 i 2013 roku. Wówczas pojawiła się lawina pytań o to, kto ewentualnie miałby zastąpić amerykańską redaktor naczelną. Nie znaleziono odpowiedzi. W 2009 roku Chritophera Lee Sauvé zapoczątkował kampanię pt. „Ocalić Annę”. Pomysł narodził się po tym, jak w mediach podano informację o tym, że miejsce Wintour zastąpi Carin Roitfield, redaktor francuskiej edycji Vogue’a. Kampania cieszyła się tak dużą popularnością, że chociaż w świecie mody nie zaistniały powyższe zmiany, to w trendzie znalazły się koszulki z wizerunkiem legendarnej Anny.
Aktualnie pojawił się już nawet termin odejścia Anny z Vogue’a – okolice jesieni, tuż po wydaniu wrześniowej edycji biblii mody. Oficjalnie wiadomość nie została potwierdzona przez Conde Nast i wciąż nie wiadomo, kto ewentualnie miałby objąć funkcję redaktor naczelnej, która zapisała się na kartach historii za życia. Czy Wy macie jakiś pomysł?
W galerii poniżej znajdziecie 10 okładek amerykańskiego Vogue’a, które pojawiły się na rynku mody na przestrzeni lat!