PL / EN
Logotyp serwisu lamode.info
NIE ŻYJE PETER LINDBERGH

NIE ŻYJE PETER LINDBERGH

Jak twierdził, jego misją było dawanie ludziom wolności poprzez to, by nie musieli czuć się zawsze perfekcyjni.

Jeden z najbardziej wybitnych fotografów zmarł 3 września 2019 w Paryżu w wieku 74 lat. Peter Lindbergh to niemiecki fotograf i reżyser filmów dokumentalnych. Zajmował się głównie tematyką mody, współpracował m.in. z Vogue, Vanity Fair, Harper’s Bazaar i The New Yorker. Jego twórczość definiowała naturalność, którą często ukazywał na czarno-białych zdjęciach.

PETER LINDBERGH – SUKCESY FOTOGRAFA

Jego kariera nabrała zawrotnego tempa w latach 90., kiedy fotografował supermodelki dla Vogue’a. To doświadczenie zaowocowało następnie pracą z gwiazdami, takimi jak Kate Winslet, Vanessą Paradis, Penelope Cruz czy Cate Blanchett. Brał udział także w tworzeniu kalendarza Pirelli w latach 1996, 2002 oraz 2017. Ostatnią okładkę Petera Lindbergha mogliście zobaczyć we wrześniowej edycji brytyjskiego Vogue’a „Forces for Change”,  kreowanej przez księżną Sussex.

PETER LINDBERGH – STYL W FOTOGRAFII

Jego twórczość wyróżniała koncentracja na człowieku i naturalizmie. Peter Lindbergh, zainspirowany fotografią dokumentalną, ukazywał modelki i gwiazdy często bez make-up’u, efekt wzmacniając poprzez czarno-białe zdjęcia. Jak twierdził, jego misją było dawanie ludziom wolności, by nie musieli czuć się zawsze perfekcyjni.

Peter Lindbergh: Gigi Hadid w obiektywie fotografa (fot. peterlindbergh.com)

PETER LINDBERGH – MEGHAN MARKLE O FOTOGRAFIE

„Jego prace były cenione na całym świecie za chwytanie istoty tematu, za promowanie zdrowych ideałów piękna, unikanie Photoshopa i promowanie naturalnego piękna oraz minimalnego makijażu. Księżna Sussex współpracowała z Peterem i osobiście go wybrała, by uwiecznił na okładce 15 kobiet do jednego z numerów brytyjskiego wydania Vogue'a, który redagowała. Nie było innego fotografa, którego brała pod uwagę do realizacji tego ważnego projektu" - czytamy na Instagramie @sussexroyal.

POLECAMY: JAK ZOSTAĆ FOTOGRAFEM MODY - WYWIAD Z MICHAŁEM RADWAŃSKIM?

W galerii zdjęć znajdziecie unikalne, czarno-białe prace Petera Lindbergha

video

TRENDY JESIEŃ 2022

tagi: Peter Lindbergh | fotografia | historia mody |

podobne artykuły