PL / EN
NAKRYCIA GŁOWY DO STROJU TYPU ŻAKIET

NAKRYCIA GŁOWY DO STROJU TYPU ŻAKIET

Najbardziej stylowe kapelusze i fascynatory idealne na ślub!

Do żakietu (stroju formalnego dziennego) zgodnie z zasadami dress code`u wymagane jest nakrycie głowy. To doskonały dodatek na ceremonię zaślubin czy na wyścigi konne.

Fragmenty książki „Dress code dla kobiet. Zasady dobrego stylu i wizerunku”, dr Irena Kamińska-Radomska i Agata Tanter, Wyd. Świat Książki

Kapelusz do stroju formalnego dziennego

Stanowi najważniejszy dodatek formalnego stroju dziennego – szczególnie na śluby królewskie i podczas wyścigów konnych. Kolor kapelusza powinien pasować do kostiumu lub sukienki, ewentualnie do dodatków. Kapelusz może być ozdobiony kwiatami, piórami lub paskiem materiału, który skomponowany jest wraz z innymi elementami stroju.

Kobieta powinna pamiętać, że kapelusz jest ozdobą głowy tylko w ciągu dnia; wieczorem należy go zdjąć.

Co do fasonów, materiałów i wielkości nakrycia głowy, odkąd Coco Chanel zrewolucjonizowała stroje kobiece, możliwości są niemal nieograniczone. Nawet te najbardziej eleganckie mogą być słomkowe, lekkie i delikatne. Oczywiście nic też nie stoi na przeszkodzie, żeby sięgnąć po ciężkie konstrukcje, które królowały do czasów Chanel, ale i teraz się zdarzają.

Fascynator do stroju formalnego dziennego

Jeśli nie czujesz się najlepiej w kapeluszach, a według zasad konieczne jest nakrycie głowy, istnieje rozwiązanie pośrednie pomiędzy kapeluszem a jego brakiem – tak zwany fascynator. Jest to ozdobna przypinka do włosów, większa niż zwykła spinka.

A Wy, jesteście większymi fankami kapeluszy, czy może fascynatorów?

video

MMC - POKAZ JESIEŃ 2021

tagi: Irena Kamińska-Radomska | dodatki | Agata Tanter | DRESS CODE |

podobne artykuły