PL / EN
NAJPIĘKNIEJSZE SUKNIE ŚLUBNE Z FILMÓW

NAJPIĘKNIEJSZE SUKNIE ŚLUBNE Z FILMÓW

Filmowe kreacje, które odmieniły oblicze mody ślubnej.

Filmy stanowią skarbnicę inspiracji dla przyszłych panien młodych. Zwłaszcza te, w których romans przeplata się z modą. Przedstawiany najpiękniejsze suknie ślubne z popularnych seriali, komedii romantycznych, dramatów i nie tylko!

MODA ŚLUBNA W FILMACH

Na naszej liście nie mogło zabraknąć stylizacji dwóch Panien Młodych i jednocześnie przyjaciółek, które zagrały aktorki: Anna Hathaway i Kate Hudson w „Ślubnych wojnach”. Pierwsza z nich ubrana w suknię typu rybka z asymetrycznym dekoltem w odcieniu złamanej bieli, a druga w kreację balową a'la księżniczka z gorsetem, odkrytymi ramionami i tiulowym dołem. Obydwa projekty pochodziły od Very Wang, która tworzyła modę ślubną dla gwiazd oraz stroje dla łyżwiarek figurowych.

POLECAMY: ORYGINALNE SUKNIE ŚLUBNE

Wartą zapamiętania jest także suknia ślubna Brigitte Bardot z filmu „I Bóg stworzył kobietę”. Dlaczego? Kreacja oddawała estetykę lat 50. XX wieku. Podkreślona talia za pomocą szerokiego paska z klamrą oraz rozkloszowany dół wpisywały się w New Look Diora. Brigitte zrewolucjonizowała modę, zrezygnowała z konserwatywnych fasonów i długości sukni do ziemi. Postawiła na praktyczny model, który od góry przypominał haftowaną koszulę z kołnierzykiem, zapinaną na guziki.

POLECAMY: NAJDROŻSZE SUKNIE ŚLUBNE WSZECHCZASÓW

Audrey Hepburn w „Zabawnej buzi” urzekła widzów suknią ślubną w stylu retro marki Givenchy, którą zestawiła z balerinami, a Julia Robert w filmie „Uciekająca panna młoda” zaprezentowała długą do ziemi, satynową kreację z hiszpańskim dekoltem.

W naszej galerii zdjęć prezentujemy filmowe stylizacje ślubne. Która z nich podoba Wam się najbardziej?

video

TRENDY JESIEŃ 2022

tagi: ślub | film | Audrey Hepburn | Brigitte Bardot | Givenchy |

podobne artykuły