PL / EN
NAJDROŻSZE UBRANIA W HISTORII MODY

NAJDROŻSZE UBRANIA W HISTORII MODY

Wyjątkowe ubrania też mogą kosztować fortunę! 

Historia mody potrafi zaskakiwać projektami, formami i cenami. Nie brakuje w niej sukni i butów wykonanych z luksusowych pereł czy kamieni, szytych na zamówienie bądź sprzedawanych za zawrotne kwoty. Zobacz, jakie ubrania znajdują się na liście najdroższych i najbardziej luksusowych. Które Twoim zdaniem są warte swojej ceny?

NAJDROŻSZE KREACJE

Wśród ubrań, które przeszły do historii mody jako najpiękniejsze i najdroższe na samym szczycie figuruje kreacja Marilyn Monroe z filmu „Słomiany wdowiec”. Sukienka została przygotowana przez kostiumografa Williama Travilla i sprzedana na aukcji w 2011 roku za kwotę 22 milionów dolarów, prawie 4 razy więcej niż wynosiła jej pierwotna cena.

Wysoko w rankingu znajduje się także oscarowa suknia Jennifer Lawrence od Diora, w której aktorka odebrała nagrodę za rolę w filmie „Poradnik pozytywnego myślenia”. Kreację oszacowano na kwotę 12 milionów złotych.

Kultowa sukienka Audrey Hepburn z filmu „Śniadanie Tiffany’ego” to dzieło Huberta de Givenchy o wartości 900 tysięcy dolarów. W porównaniu do poprzednich cen, ta kwota może prezentować się całkiem skromnie.

Wśród najdroższych kreacji nie brakuje tych należących do Nicole Kidman oraz Beyoncé.

POLECAMY: NAJDROŻSZY BIUSTONOSZ VICTORIA’S SECRET 2017

fot. Instagram/ @beyonce.badgalriri

NAJDROŻSZE SUKNIE ŚLUBNE

Kate Middleton w roli Panny Młodej wystąpiła w sukni za milion złotych od Sarah Burton, projektantki domu mody Alexsandra McQueena. Dla porównania Amal Clooney na swój ślub wybrała koronkową kreację od Oscara de la Renty wartą 380 tysięcy dolarów.

NAJDROŻSZE BUTY

Dla dopełnienia listy nie można pominąć słynnych butów autorstwa Debbie Wingham, których premiera odbyła się w Dubaju w 2017 roku. Inkrustrowane diamentami w różnych kolorach i wycenione na kwotę 55 milionów złotych. Ciekawe, ile będą kosztować w przyszłości?

POLECAMY: NAJDROŻSZE BUTY NA ŚWIECIE

video

GABRIELLE CHANEL, THE PURSUIT OF PASSION

tagi: historia mody | ikony mody | modopedia | Givenchy |

podobne artykuły