PL / EN
MIINTO– SKANDYNAWSKA MODA JUŻ W POLSCE

MIINTO– SKANDYNAWSKA MODA JUŻ W POLSCE

To oprócz wyselekcjonowanej mody od niezależnych skandynawskich projektantów, również wsparcie lokalnych i polskich marek.

13 września w Bagatela Space w Warszawie odbyła się polska premiera MIINTO - platformy sprzedażowej z modą skandynawską. Minimalistyczne i przestronne wnętrze Bagatela Space ze skandynawskim designem, w przedwojennej kamienicy na warszawskim Mokotowie było doskonałym tłem, które odzwierciedla ducha MIINTO.

MIINTO – POLSKA PREMIERA PLATFORMY Z MODĄ SKANDYNAWSKĄ

Na press day MIINTO przyszli miłośnicy mody, projektanci, przedstawiciele marek, styliści, dziennikarze i influencerzy, między innymi: Agata Tanter - redaktor naczelna Lamode.info, Agnieszka Ścibior – znana stylistka i dyrektor kreatywna Viva Moda!, Gosia Boy, Łukasz Osiecki, Różena Opalińska, projektantka Vasina, Konrad Delekta, Tobiasz Kujawa, Karolina Limbach – stylistka Elle, Magda Jagnicka, Alicja Napiórkowska czy Karolina Gruszecka – stylistka Vogue.

Każdy gość mógł dowiedzieć się, jak działa platforma, poznać jej filozofię i poczuć z bliska urok skandynawskiej mody. Podczas wydarzenia można było obejrzeć wyjątkowe kolekcje takich marek jak: Ganni, Custommade, Rockandblue, Mos Mosh, KOMONO, Vissevasse, UCON, Minimum czy RAVN. Moda skandynawskich projektantów jest ceniona na całym świecie przez stylistów, influencerów i fashionistów. Kopenhaga, Sztokholm czy Oslo mają swoje Tygodnie Mody, które ściągają tłumy. Skandynawski styl, minimalizm i wyrafinowanie poszerzają grono swoich odbiorców także w Polsce, dlatego uruchomienie platformy MIINTO.PL jest niezwykłą niespodzianką dla miłośników mody.

MIINTO - premiera w Polsce (fot. Radosław Nawrocki/MIINTO.PL)

MIINTO – KONCEPCJA I FILOZOFIA

Koncepcja MIINTO powstała prawie 10 lat temu w Danii z potrzeby zapełnienia odczuwalnej luki na rynku. Dwóch przyjaciół - Konrad Kierklo i Mike Radoor – zauważyli, jak trudno jest znaleźć niepowtarzalne i niszowe ubrania, które uwielbiają. Sklepów oferujących unikalny asortyment w ich mieście prawie nie było lub były ukryte w małych uliczkach. Konrad i Mike postanowili, że sami stworzą takie miejsce. Tak w 2009 roku powstało MIINTO, które wspiera lokalne sklepy w prowadzeniu intensywnej sprzedaży w sieci. Platforma dba o łatwe zintegrowanie sklepu online, przepływy płatności, inwestuje w działania marketingowe, co pozwala konkurować z wielkimi sklepami online i ich agresywną polityką przecen. Rodzina MIINTO rozwija się w szybkim tempie. Dzięki silnej lokalnej społeczności niezależnych butików sprzedaje produkty online w siedmiu krajach europejskich – Danii, Szwecji, Norwegii, Holandii, Szwajcarii, Belgii, od teraz także w Polsce.

MIINTO.PL to oprócz wyselekcjonowanej mody od niezależnych skandynawskich projektantów również wsparcie lokalnych, polskich marek i kreatorów mody. Wśród skrupulatnie wyselekcjonowanych produktów w ofercie MIINTO można znaleźć projekty m.in. Łukasza Jemioła czy duetu młodych projektantów Diligent Clothes, a także wyjątkowe rzeczy z warszawskiego Concept Store Collage. Platforma oferuje zróżnicowane produkty dla kobiet, mężczyzn i dzieci oraz do wystroju wnętrz. MIINTO.PL to mix mody i sztuki, w której podstawą jest wysoka jakość, łączenie trendów z indywidualnym stylem.

Find yourself to motto MIINTO. Konrad i Mike zgodnie przyznają, że ubrania są dla nich czymś więcej niż tylko tym, co nosimy na co dzień. Pełnią funkcje społeczne i kulturowe, których używamy do definiowania, różnicowania i wyrażania siebie. Nie wierzą w modę mierzoną algorytmami. Dlatego MIINTO to przede wszystkim akceptowanie różnorodności, przez którą każdy ma możliwość zaprezentować światu swoje „JA”.

W naszej galerii zobaczycie zdjęcia z premiery MIINTO w Polsce, na której mieliśmy przyjemność gościć.

video

CHANEL JESIEŃ ZIMA 2020/21

tagi: Miinto | rynek | TRENDY |

podobne artykuły