Logotyp serwisu lamode.info
MIEJSKA ALPINISTKA

MIEJSKA ALPINISTKA

Pokaz kolekcji Rag&Bone.

 

Dla David’a Neville’a i Marcus’a Wainwright’a, kreatorów marki Rag&Bone inspiracją do stworzenia jesienno-zimowej damskiej kolekcji byli „szaleni, angielscy dżentelmeni, którzy wspinali się w latach 20-tych na Mount Everest w tweedzie”. Himalaje jednak projektanci przenieśli w nowojorskie realia.

 

W kolorach prym wiodą odcienie szarości, czerń i przygaszona, militarna zieleń. W deseniach Rag&Bone ogranicza się do kraty i skandynawskich wzorów. Nie szaleją również z akcesoriami, bowiem głównym akcesoryjnym motywem jest tutaj tzw. pocket belt, czyli pas na biodra z dwoma lub trzema kieszonkami na drobiazgi lub skórzany plecak, zawadiacko zarzucony na ramię. Dominującymi materiałami są wełna, skóra i, wspomniany już wcześniej, tweed.

 

Kobieta Rag&Bone ubiera się warstwowo, „na cebulkę” - białe szmizjerki nosi pod swetrowe sukienki, narzuca tweedową zieloną marynarkę na ciepły hoodie, dodając do tego skórzane szorty. Szyję niedbale owija niekończącym się szalem wydzierganym na drutach. Przy okryciach wierzchnich stawia na patchwork’owe poncho w kratę lub wodoodporną parkę z futrzanym wykończeniem kaptura na chłodniejsze dni, nie zapominając przy tym o założeniu grubych, ocieplających skarpet.

 

Jednym słowem, jest współczesną, miejską poszukiwaczką przygód.

tagi: pokaz | kolekcja | jesień-zima | Rag&Bone |

podobne artykuły