PL / EN
Logotyp serwisu lamode.info
MARCIN ZIÓŁKO – MODEL Z FOTOGRAFICZNĄ PASJĄ

MARCIN ZIÓŁKO – MODEL Z FOTOGRAFICZNĄ PASJĄ

Na co dzień zajmuje się modelingiem, a po godzinach fotografuje. Przeczytajcie nasz mini wywiad z modelem Marcinem Ziółko (D’Vision), który opowiedział nam, jak łączy swoje dwie pasje – modę i fotografię. 

Jak się okazuje praca modela może otworzyć wiele drzwi. Rozwój kariery fotografa Marcinowi Ziółko ułatwia niezaprzeczalnie dobra znajomość branży. Styliści, modele, fryzjerzy i modelki, wszystkich ich Marcin, na co dzień model agencji D’Vision, zna doskonale z pracy modela. Dziś zaprasza ich również do współpracy jako początkujący fotograf. Czy fotografia wygra z modelingiem? Przeczytajcie nasz mini wywiad z Marcinem Ziółko, w którym to opowiedział nam o swoich dwóch pasjach.

 

 

Od jak dawna interesujesz się fotografią? Czy pociąga Cię ona bardziej niż bycie modelem?


Zainteresowanie fotografią od zawsze szło w parze z modelingiem. To nie jest tak, że któryś z tych zawodów preferuję bardziej. Po prostu liczę się z tym, że jako model pracować mogę do pewnego czasu, a w fotografii zaś starość przeszkadzać mi nie będzie.

 

 

Nadal zajmujesz się modelingiem. Rozumiem, że fotografia to rodzaj sprawdzenia swoich umiejętności w odkrytej pasji?


Jak najbardziej. Na razie dążę do artystycznej dojrzałości w fotografii, a z modelingu nie zrezygnuję nigdy.

 

 

Czego nauczyła Cię praca modela, co mógłbyś wykorzystać w fotografii?


Stojąc przed obiektywem, fotograficy na samym początku mówili mi, czego mam nie robić, co wygląda źle, na czym mam się skupić pozując, by zdjęcie wyglądało korzystnie. Zebrałem te wszystkie informacje i sam teraz staram się je wykorzystywać w swojej pracy.

 

 

Czy planujesz łączyć te dwa zawody?

 

Zdecydowanie!

 

 

Czy to, że Twoje nazwisko jest już znane branży pomaga Ci w realizowaniu się jako fotograf?


Myślę, że nazwisko nie ma większego znaczenia. Tu bardziej chodzi o ludzi, których poznałem. Modelki, modele, styliści, projektanci, wizażyści i fryzjerzy, to oni pomagają mi w realizowaniu się jako fotograf.

 

 

Co Cię inspiruje w fotografii? Jakie zdjęcia chciałbyś robić najbardziej?


Inspiracje czerpię zewsząd, często zdarza się tak, że zauważam coś w szczegółach. W przyszłości chciałbym sprostać każdemu zleceniu i zachować przy tym swój własny styl. Poza zdjęciami zajmuję się również nagrywaniem krótkometrażowych filmów, dzięki którym staram się przekazać inny rodzaj myślenia o projekcie.

 

 

Czy masz swoje fotograficzne guru?


Tim Walker – człowiek, po którego fotografiach widać autora. Taki rodzaj charakterystyczności w swoich pracach chciałbym osiągnąć.

 

 

Czy planujesz się kształcić w dziedzinie fotografii?


Planuję, ale na swój sposób.

 

 

Jakie są Twoje marzenia?

 

Jedno – być spełnionym w każdej dziedzinie życia.

 

Zobaczcie mały podgląd zdjęć autorswa Marcina w naszej galerii!

video

POKAZ MODY: DYPLOMY ASP

tagi: Marcin Ziółko | Marcin Ziółko wywiad | D'Vision | fotograf |

podobne artykuły