PL / EN
Mała garderoba - jak urządzić ją w mieszkaniu singielki?

Mała garderoba - jak urządzić ją w mieszkaniu singielki?

Jak urządzić małą garderobę? Sprawdzamy!

Garderoba to pomieszczenie, o którym marzy wiele kobiet. Te, które mogą sobie na nie pozwolić podkreślają, jak bardzo ułatwia ono życie. Garderoba może zajmować oddzielnie pomieszczenie lub być wydzieloną częścią innego. Wszystko zależy od możliwości finansowych, którymi dysponujemy oraz od powierzchni do zagospodarowania.

Oddzielna garderoba blisko sypialni

Zdaniem projektantów sypialnia powinna się znajdować jak najbliżej sypialni. Ma to praktyczny wymiar, rano wstajemy i ubieramy się. Zatem sąsiedztwo tych dwóch pomieszczeń jest jak najbardziej uzasadnione. Oddzielna garderoba pozwala też na stworzenie większej przestrzeni do przechowywania ubrań. Odpowiednio zaprojektowana zabudowa mebli może sięgać aż po sam sufit. Im więcej miejsca uda się wygenerować, tym lepiej. Na samej górze warto przechowywać odzież sezonową np. kurtki, płaszcze, czapki i obuwie. Na niższych kondygnacjach można trzymać odzież casualową, z której korzystamy częściej. Garderoba powinna zawierać nie tylko półki, ale również drążki do zawieszania ubrań na wieszakach. Na samym dole sprawdzą się półki do przechowywania różnego rodzaju obuwia. Jeśli kobieta posiada wiele torebek również powinna pomyśleć o ich odpowiednim wyeksponowaniu w swojej garderobie. Z kolei szuflady sprawdzą się do przechowywania przeróżnych dodatków: apaszek, kapeluszy czy nawet biżuterii.

Mała garderoba skrojona na miarę możliwości

Nie zawsze uda się zagospodarować duże pomieszczenie na garderobę. Czasem trzeba się zadowolić niewielką przestrzenią np. wydzieloną w sypialni czy na korytarzu. Mała garderoba ogranicza się wtedy do regału na buty lub np. samodzielnie stojącego wieszaka na ubrania. Może się okazać, że dla potrzeb singielki niewielka garderoba będzie jednak wystarczająca. Wiele zależy od liczby posiadanych ubrań i dodatków.

Jak urządzić małą garderobę?

Garderoba powinna swoją aranżacją wpasować się w stylistykę całego mieszkania. Pamiętajmy, że małe pomieszczenia lubią jasne barwy, które optycznie je powiększają. Idealnym rozwiązaniem będzie umieszczenie na ścianie dużego lustra. To oczywiście przyda się podczas przygotowywania outfitów, ale jest też stosowane jako zabieg powiększający optycznie mniejsze pomieszczenia. Jeśli chodzi o meble i dodatki – duży wybór można znaleźć m.in. w popularnych sieciówkach. W przypadku pomieszczeń o niestandardowych kształtach warto poprosić o pomoc stolarza, który zaprojektuje nam i wykona meble pod wymiar. Ważnym elementem garderoby jest również oświetlenie. Należy zaplanować jego odpowiednią ilość oraz rozmieszczenie. To przełoży się na funkcjonalność całego pomieszczenia. W garderobie oprócz górnego światłą sprawdzą się też halogeny, również te umieszczone wewnątrz mebli, w których przechowuje się ubrania.

Podsumowując, garderoba powinna być dostosowana do potrzeb jej właścicielki. Pamiętajmy, że nawet mała garderoba może być pojemna, przez co ułatwi utrzymanie ubrań w porządku. To z kolei znacząco podnosi komfort życia. Na pewno wiele zależy od tego, jak zostanie zaprojektowana. Dlatego warto wszystko odpowiednio wcześnie zaplanować, tak by efekt końcowy był dla nas zadowalający. Jeśli jesteś singielką i szukasz nowego, lokum zajrzyj koniecznie na https://obido.pl. Znajdziesz tam mieszkania i domy z rynku pierwotnego, które możesz również wirtualnie zobaczyć. Poza tym możesz porozmawiać z ekspertami m.in. na temat rozmiaru i wyglądu ewentualnej garderoby.

 

fot. materiały prasowe

Artykuł sponsorowany

 

video

TOP 7 POKAZY HAUTE COUTURE WIOSNA 2021

tagi: wnętrza |

podobne artykuły