PL / EN
Czym się kierować przy wyborze fotela do salonu?

Czym się kierować przy wyborze fotela do salonu?

Weź pod uwagę styl, wymiary, materiał i kolorystykę.

Aranżacja pokoju dziennego wymaga od nas odpowiednich przemyśleń, aby zakupione meble doskonale wpasowywały się w daną przestrzeń. Regały, szafki, a przede wszystkim meble wypoczynkowe to elementy, które muszą się znaleźć w każdym salonie. Dziś przyjrzymy się nowoczesnym fotelom, będącym nie tylko wygodnym, ale i nieraz efektownym rozwiązaniem. Czym się kierować, aby nasz wybór okazał się trafiony? Sprawdźmy!

1. Odpowiednie wymiary fotela

Podstawowym aspektem, na jaki należy zwrócić uwagę wybierając jakikolwiek mebel, jest jego rozmiar. Powinien być on bowiem dopasowany do metrażu, jakim dysponujemy. Zbyt duży fotel będzie przytłaczał mały salon, niepotrzebnie zajmując już i tak niewielką przestrzeń, a zbyt mały model w ogromnym metrażu zginie, kompletnie rozbijając estetykę całego pomieszczenia.

Wymiary naszego przyszłego fotela powinniśmy uzależnić także od własnych preferencji. Warto się więc najpierw zastanowić, jaka wersja byłaby dla nas najkorzystniejsza: model o wyższym czy niższym zagłówku, z podłokietnikami czy bez, mniej czy bardziej pochylony? To wszystko będzie wpływało na wygodę korzystania z niego, dlatego też powinniśmy dokładnie przemyśleć wszystkie te aspekty.

2. Styl wybranego mebla

 

Sklepy meblarskie podążając za trendami modowymi wprowadzają do swoich ofert coraz różniejsze fotele, w aktualnie modnych stylach. Wśród nich z łatwością odnajdziemy modele klasyczne, jak i te ekstrawaganckie, dzięki czemu możemy dopasować je do stylu, w jakim urządziliśmy nasz salon.

Co dokładnie znajdziemy w sklepach meblarskich? Może to być fotel nowoczesny na drewnianych nóżkach, o delikatnie zaokrąglonych kształtach, w wersji z niższym bądź wyższym zagłówkiem ozdobionym ciekawym pikowaniem. Są to także tzw. uszaki, o charakterystycznych podłokietnikach, które otaczają również zagłówek, stanowiąc komfortowe podparcie dla głowy. Poza nowoczesnymi fotelami dostępne są też modele stylizowane na modę minionych już lat, np. retro lub PRL, po które warto sięgnąć, gdy planujemy urządzić salon właśnie w takim stylu.

3. Materiał obicia fotela

Wymiary i styl wybranego mebla wypoczynkowego są ważne, jednak duże znaczenie będzie miał także sam materiał, jakim został on obity. To on będzie przyciągał wzrok i stanowił jakość reprezentatywną całego mebla. Od niego zależeć będzie także komfort siedzenia w danym fotelu - kto z nas bowiem chciałby spędzać wolny czas na siedzisku pokrytym szorstkim, drażniącym skórę materiałem? W sprzedaży znajdziemy je najczęściej w wersjach pokrytych welurem lub miękką tkaniną, które zapewnią wysoki komfort użytkowania. Warto pamiętać, że oferowane przez sklepy meblowe nowoczesne fotele mogą być obite również tkaniną hydrofobową, która jest odporna na rozlane płyny i ścieranie, dzięki czemu zdecydowanie dłużej cieszy oko swoim nieskazitelnym wyglądem.

4. Dopasowana kolorystyka

Na jaki kolor fotela zdecydować się do salonu? Swój wybór powinniśmy uzależnić od aranżacji obecnej już w pokoju dziennym i postawić na element dopasowany lub wręcz przeciwnie, kontrastowy. Wiele zależy od tego, jaki efekt zechcemy uzyskać. Modne odcienie szarości, niebieskiego, beżowego czy jednak rzucająca się w oczy czerwień, butelkowa zieleń lub musztardowa żółć? A może piękne obicie z motywem róż, liści, kraty bądź gwiazdek? Różnorodność foteli jest na tyle duża, że każdy z nas znajdzie wśród nich coś dla siebie.

To oczywiście tylko najważniejsze kwestie, jakie powinniśmy uwzględnić przy wyborze idealnego fotela do salonu. Co jeszcze przemyśleć? Zwracajmy uwagę na nóżki danego modela, obecność dodatkowych poduszek czy podnóżka, a dokonany wybór będzie w 100% trafiony.

 

fot. materiały prasowe

Artykuł sponsorowany

video

GUCCI LINK TO LOVE

tagi: wnętrza |

podobne artykuły