PL / EN
MAGDA BUTRYM – LOOKBOOK WIOSNA LATO 2017

MAGDA BUTRYM – LOOKBOOK WIOSNA LATO 2017

Eksploracja kobiecości i „romantic punk” – dowiedzcie się więcej! 

Na wiosnę Magda Butrym kontynuuje swoją wizję mody – eklektyczną opowieść w duchu „romantic punk” i wciąż eksploruje pojęcie kobiecości.

Podczas procesu tworzenia kolekcji projektantka inspirowała się zdjęciami amerykańskiej fotografki Francesci Woodman, która tworzyła w latach 70. – okresie, w którym też narodził się punk. „Kobieta w nadchodzącym sezonie nie boi się eksperymentować - łączy z pozoru niepasujące do siebie rzeczy, będąc uwodzicielską oraz męską i niezależną zarazem. Widoczny w kolekcji SS17 duch „romantic punk” najlepiej oddaje charakter współczesnej kobiety – niezdefiniowanej, przekraczającej granice tradycyjnie rozumianej kobiecości, odważnej i pewnej siebie” – mówiła o swojej kolekcji Magda Butrym.

Wiosenna linia to gra kontrastów – pozornie niepasujące do siebie tkaniny, eksperymenty z formą, miks czerwieni, czerni i bieli. Projektanta w nowym sezonie postanowiła pokazać różne interpretacje koszuli (oversizowe kroje, asymetrie, przedłużone rękawy, falbany i kwiatowe aplikacje), a delikatniejsze elementy zestawia z mocniejszymi akcentami pod postacią skórzanych spodni, spódnic czy kurtek. Kobieta Magdy Butrym czerpie również z męskiej garderoby, dlatego w nowych propozycjach nie zabraknie obszernych okryć wierzchach. Sezon wiosna lato 2017 to nie tylko odzież, ale też dodatki subtelnie akcentujące każdą stylizację: chokery robione na szydełku, naszyjniki z pereł, kolczyki, pierścionki oraz opaski na ramiona.

Wizualnym przedstawieniem kolekcji zajął się fotograf Brett Lloyd, przed którego obiektywem stanęła Aida Becheanu. Modelką wystylizowała Alexandra Carl. Produkcją sesji wizerunkowej zajęła się natomiast agencja Warsaw Creatives.

Nie wiemy, jak Magda Butrym to robi, ale pragniemy mieć każdy projekt w swojej szafie! A pragnienie to podsycają jeszcze bardziej niezwykle klimatyczne, inspirujące fotografie – jesteśmy oczarowani! 

video

CHANEL JESIEŃ ZIMA 2022/23

tagi: lookbook | wiosna lato 2017 | MAGDA BUTRYM |

podobne artykuły