PL / EN
OMEGA – ZEGARKI SPEEDMASTER 2017

OMEGA – ZEGARKI SPEEDMASTER 2017

Sprawdźcie, co zmieniło się w nowej wersji kultowych modeli!

OMEGA Speedmaster to jeden z najbardziej rozpoznawalnych chronografów na świecie. W 2017 roku szwajcarska firma prezentuje wariacje na temat kultowego modelu, w kopertach o średnicy 38 mm oraz w odświeżonej wersji legendarnej wyścigowej tarczy.

 

OMEGA Speedmaster 38 mm

Nowy model nazwany „Cappucciono” stworzono ze stali szlachetnej i 18-karatowego złota Sedna™, a pasek z szarobrązowej skóry. Zegarek charakteryzuje się również lunetą wykładaną diamentami ze skalą tachymetru i brązowym pierścieniem z aluminium. Projekt wyposażono w dwukolorową tarczę z unikalnymi, brązowymi licznikami w owalnym kształcie. Bliższe spojrzenie na subtarcze pozwala odszukać w nich podobieństwo do linii logotypu marki. Owalny kształt ma także okienko datownika pozycjonowane na godzinie 6. Proste wskazówki i indeksy wykonano z 18-karatowego złota Sedna™.

Dekiel modelu zdobi ikona kolekcji Speedmaster – medalion z wytłoczonym konikiem morskim. Wewnątrz koperty pracuje kaliber OMEGA 3330: to mechanizm korzystający z technologii Co-Axial oraz krzemowego włosa balansu. Producent przewidział na ten model 4-letnią gwarancję.

 

OMEGA Speedmaster Automatic

Wzornictwo nawiązuje do dziedzictwa Speedmaster w sportach motowych, a dziś powraca pod postacią czarnej, matowej tarczy, która wyróżnia się pomarańczowymi oznaczeniami oraz przypominającymi groty strzał, trójwymiarowymi indeksami z 18-karatowego białego złota, wzbogaconymi białą substancją Super-LumiNova. Odświeżając Moonwatch nieznacznie powiększono rozmiar dodatkowych liczników, aby zwiększyć czytelność ich wskazań. Dzięki zastosowanym zmianom, obejmującym w szczególności szafirowe szkło, koperta zegarka w rozmiarze 44,25 mm jest smuklejsza niż we wcześniejszych wersjach. Polerowany, ceramiczny pierścień lunety ma skalę tachymetru ze szczotkowanego Liquidmetal® oraz charakterystyczne pomarańczowe napisy nawiązujące do koloru lakierowanych wskazówek oraz końcówki sekundnika. Do zegarka dołączono pasek z czarnej skóry, którego wewnętrzną część wykonano z pomarańczowej gumy. Speedmaster Automatic to kolejny model Speedmaster z prestiżową certyfikacją Master Chronometer – zegarek wyposażony w mechanizm 9900, osiągnął najwyższy szwajcarski rynkowy standard precyzji, wydajności chronometrycznej i odporności na działanie pól magnetycznych potwierdzony przez Szwajcarski Federalny Instytut Metrologii (METAS).

 

Słynny design i bogate dziedzictwo kolekcji nadal stanowią tętniące serce zegarków, ale ich ponadczasową formę wzbogacono o nowe interesujące akcenty – jesteśmy na tak!

video

TRENDY JESIEŃ 2022

tagi: Omega | zegarki |

podobne artykuły