PL / EN
LVMH Z REKORDOWYM WYNIKIEM SPRZEDAŻY 2018

LVMH Z REKORDOWYM WYNIKIEM SPRZEDAŻY 2018

Zobaczcie, jakie marki stoją za tym sukcesem!

LVMH ogłosił rekordowy wynik sprzedaży. Co kryje się za kolejnym sukcesem? „Cel naszych marek, kreatywność, jakość produktów, unikalne doświadczenie oferowane klientom oraz talent i zaangażowanie naszych zespołów są mocnymi stronami grupy i po raz kolejny zaowocowały sukcesem" - powiedział prezes i dyrektor generalny Bernard Arnault. „W niepewnym otoczeniu możemy liczyć na atrakcyjność naszych brandów i sprawność zespołów, aby po raz kolejny w 2019 roku wzmocnić nasze przywództwo we wszechświecie produktów wysokiej jakości".

LVMH – SUKCES SPRZEDAŻOWY 2018

LVMH (Moët Hennessy Louis Vuitton) z roku na roku osiąga coraz większe sukcesy, co potwierdzają same liczby. W 2017 r., koncern ogłosił rekordowy wynik sprzedaży, który wyniósł 42,6 miliardów euro. Następnie w 2018 roku podwyższył stawkę do kwoty 46, 8 miliardów euro. Wzrost zysku netto  wyniósł o 18% więcej w porównaniu do poprzedniego roku. Największy sukces przypadł na połowę 2018 roku. Tak zawrotne kwoty są wynikiem sprzedaży kolekcji domów mody Dior i Louis Vuittton. Przypomnijmy, że LVMH wykupił pierwszy brand w 2017 roku za kwotę 7,1 miliarda dolarów, a decyzja ta okazała się niezwykle trafna przynosząc dochody zarówno ze sprzedaży linii Dior, jak i Dior Homme. Nie można także pominąć znaczenia debiutanckiej kolekcji Hediego Slimane'a, które objął rządy w Celine. Chociaż wywołała wiele głosów sprzeciwu, to odniosła komercyjny sukces.

POLECAMY: INDITEX - REKORDOWE WYNIKI SPRZEDAŻY 2018

Poza sferą fashion, korzyści finansowe przyniosła także sprzedaż kosmetyków popularnych marek, takich jak Dior Cosmetics, Sephora oraz Fenty Beauty (linia Rihanny). Barbadoska piosenkarka zapowiedziała już stworzenie autorskiej kolekcji ubrań.

Jaki będzie kolejny cel finansowy LVHM? Aktualnie koncern planuje poszerzenie swojej ekspansji o nowe rynki wschodnie, gdzie zamierza promować luksusowe perfumy i kosmetyki.

video

MIU MIU JESIEŃ ZIMA 2018/19

tagi: LVMH | biznes | rynek |

podobne artykuły