Logotyp serwisu lamode.info
LOUIS VUITTON fw2011 - I SZÓSTEGO DNIA BÓG STWORZYŁ KOBIETĘ

LOUIS VUITTON fw2011 - I SZÓSTEGO DNIA BÓG STWORZYŁ KOBIETĘ

Kobiecość powraca. W Mediolanie wylansowałą ją Miuccia Prada, w Paryżu - Marc Jacobs swoją kolekcją fw 2011 dla Louis Vuitton. Zobacz zdjęcia z pokazu.

Spis treści

1. Kolekcja Louis Vuitton FW 2011

2. Kolekcja jesień/zima LV - kolory

Marc Jacobs zrewolucjonizował modę po raz kolejny. Powrócił do ultra kobiecej sylwetki, eksponując obszernymi spódnicami i dopasowanymi żakietami talię osy, krągłe biodra i biust. Sprawił, że znów szalejemy za szykiem i klasą, że doceniamy szlachetność tkanin i piękno formy. Dzieła dopełnił dopracowanymi dodatkami - ponownie prym wiodą słynne kuferkowe torebki.

Kolekcja Louis Vuitton FW 2011

Powrót do klasyki, elegancji i kobiecości w modzie zaprezentował Marc Jacobs swoją kolekcja dla Louis Vuitton. Długie spódnice, pantofle z kokardkami na niskim obcasie, średniej wielkości kuferkowe torebki lub płaskie kopertówki, długie rękawiczki, dopasowane płaszcze oraz żakiety przywołują na myśl Bridgitte Bardot i New Look wylansowany przez Diora w połowie XX wieku. Każdy detal jest dobrany z mistrzowską precyzją - w tej kolekcji nie ma miejsca na szaleństwo wzorów, kolorów czy fasonów. Nie ma też miejsca na nudę czy rutynę. Vuitton zaprasza nas do zabawy kobiecością w jej klasycznym i nieco staromodnym wydaniu - ukrywamy nogi pod spódnicami, subtelnie eksponując talię, biodra i biust - dopasowana góra równoważy obfity dół.

Kolekcja jesień/zima LV - kolory

W kolorach dominuje szarość, czerń, zgniła zieleń, granat, pudrowy róż, brąz, beż i złoto. Materiały są szlachetne, grube i ciężkie - wełna, tweed, sztruks lub aksamit. Projektant wykorzystał także trend kilu ostatnich sezonów - skórzane żakiety i krótkie kurtki - tym razem jednak są idealnie dopasowane i skrojone na modłę lat 50-tych XX wieku. Pojawiają się też wzory: tkaniny drukowane w kwiaty oraz krata. Dodatki to aksamitne, cienkie paski, obowiązkowo ściągające talię, długie i marszczone skórzane rękawiczki, eleganckie torebki o wyraźnym kształcie kolorystycznie dobrane to stroju i słynne pantofelki z płaskimi kokardkami, także współgrające z paletą barw całej kreacji.

Trzeba przyznać, że jest to rewolucja w modzie i, szerzej patrząc, w sposobie myślenia: projektanci znudzili się pogonią za wieczną młodością, doceniając dojrzałość, powagę, dorosłość.

Zdjęcie główne: Instagram @pinkreference

tagi: pokaz mody | jesień - zima | LOUIS VUITTON | Marc Jacobs |

podobne artykuły