Logotyp serwisu lamode.info
L’Oreal otwiera Le Visionnaire. Marka odnowiła zabytkowy budynek w Paryżu

L’Oreal otwiera Le Visionnaire. Marka odnowiła zabytkowy budynek w Paryżu

Nowa przestrzeń marki została oficjalnie otwarta podczas Paryskiego Tygodnia Mody. 

 

Spis treści

1. Renowacja paryskiego budynku L’Oreal

2. 21 pokoi, 21 zasad

3. Le Visionnaire - przestrzeń nie tylko dla pracowników marki L’Oreal

Na skrzyżowaniu Rue Saint-Honoré i Rue Royale w Paryżu natkniecie się na perełkę architektury - XVIII wieczny budynek, zaprojektowany przez Ange-Jacques Gabriela. Miejsce ma dla marki szczególne znaczenie historyczne - to tam powstał pierwszy salon fryzjerski L’Oreal. Grupa kosmetyczna zdecydowała się na gruntowną renowację budowli i stworzenie Le Visionnaire - Espace François Dalle, czyli przestrzeni, w której mają rodzić się nowe pomysły dotyczące przyszłości branży beauty. 

To tutaj, przy 14 Rue Royale, miejscu narodzin fryzjerstwa, przez wiele dziesięcioleci wyobrażano sobie produkty kosmetyczne i rutyny, które doprowadziły do powstania zawodu fryzjerskiego. Jest to przestrzeń, w której Dział Produktów Profesjonalnych będzie nadal, wraz z fryzjerami na całym świecie, wprowadzać innowacje, odkrywać się na nowo i prowadzić transformację rzemiosła, które prowadzimy przez prawie 115 lat — powiedział Omar Hajeri, prezes działu produktów profesjonalnych, L'Oréal Groupe.

Renowacja paryskiego budynku L’Oreal

Głównym założeniem firmy była implikacja nowoczesności w przestrzeń, która jednocześnie miała zachować swoje walory historyczne. Wyzwania podjął się projektant Alain Moatti - zainspirowany wyglądem dawnego atelier marki, stworzył design 21 pokoi, które należą do Le Visionnaire. Jest to poniekąd hołd dla Françoisa Dallego, który z niewielkiego przedsiębiorstwa stworzył światowe imperium kosmetyczne. Założenie architekta uwzględnia zakrzywiony, 25-metrowy jajowaty dach łączony stalowymi węzłami, a także przestrzeń na interaktywne archiwum oraz ekspozycję produktów marki. Monumentalny projekt, pełny światła i nowoczesnych materiałów, podkreślają nowoczesne wizje. Również w tym duchu kompleks wyposażono w najnowsze technologie, które umożliwią pracownikom L’Oreal kreacje nowych produktów. 

— Le Visionnaire jest idealnym pomostem między przeszłością a przyszłością L'Oréal. Przestrzeń odzwierciedla nasze wartości i naszą absolutną wiarę w innowacje i naszą miłość do transmisji kulturowej. Futurystyczna jakość jego architektury zaprasza do zuchwałości i ducha awangardy, z jedną ambicją: wspólnie kultywować naszą zdolność do ciągłego odkrywania siebie na nowo, w celu przystosowania się do zmieniającego się świata. Przygoda L'Oréal będzie nadal pisać się tutaj, w miejscu, w którym wszystko się zaczęło" - powiedział Jean-Paul Agon, prezes L’Oréal Groupe.

Zobacz też: KENDALL JENNER DLA L'OREAL: GWIAZDA NOWĄ AMBASADORKĄ MARKI

21 pokoi, 21 zasad

Każdy pokój znajdujący się w przestrzeni budynku przy 14 Rue Royale odnosi się do zasad, które wyznawał François Dalle - znajdziemy tam m.in. Rule Breaking (La Brêche), There’s Audacity (L’Audace) czy Inductive Reasoning (L’Induction). Przy wejściach do poszczególnych sal znajdują się kody QR, które umożliwiają zgłębienie poszczególnych historii. Oprócz tego, przestrzeń jest z synchronizowana z możliwościami sztucznej inteligencji, która wpływa chociażby na kolorystykę pomieszczeń. Dzięki temu każdy dzień w przestrzeni L’Oreala może wyglądać inaczej. 

Le Visionnaire - przestrzeń nie tylko dla pracowników marki L’Oreal

Na ten moment przestrzeń L’Oreala (prócz pomieszczeń dedykowanych stricte dla pracowników) jest dostępna dla osób z branży kosmetycznej i modowej. Nie wiemy, czy będzie otwarta również dla zwiedzających. Jednak bez wątpienia zdigitalizowane archiwum i doskonale opracowana baza danych dostępna dla zwiedzających zbliża Le Visionnaire - Espace François Dalle do rangi muzeum lidera kosmetycznego. 

Przeczytaj też: CENY BILETÓW DO MUZEÓW STALE ROSNĄ. RÓWNIEŻ U GUGGENHEIMA 

Czytaj także: POLSKIE MARKI W KRAKOWIE. TE SKLEPY ODWIEDZISZ STACJONARNIE

Zdjęcie główne: Instagram @ lorealgroupe

tagi: L'Oreal | architektura | Paryż | beauty |

podobne artykuły