PL / EN
„LISTY DO YVES’A” PIERRE’A BERGÉ JUŻ NIEDŁUGO W SPRZEDAŻY

„LISTY DO YVES’A” PIERRE’A BERGÉ JUŻ NIEDŁUGO W SPRZEDAŻY

Już niebawem, do polskich księgarń trafi publikacja, dotycząca jednego z najważniejszych projektantów mody XX wiekuYves’a Saint Laurenta. Poznajcie „Listy do Yves’a” autorstwa Pierre’a Bergé.

Ich drogi skrzyżowały się w czasach, kiedy młody Yves Saint Laurent pracował na stanowisku dyrektora kreatywnego domu mody Christian Dior. Od tamtej pory, Pierre Bergé stał się nieodłącznym towarzyszem Saint Laurenta, zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym.

 

Wspólnie zbudowali potęgę marki YSL. Yves Saint Laurent zdobył uznanie jako kreatywny artysta i utalentowany projektant, Pierre Bergé jako wprawny biznesmen zajmował się firmą od strony finansowej.

 

„Listy do Yves’a” powstały tuż po śmierci Yves’a Saint Laurenta, w okresie od 5 czerwca 2008 do 14 sierpnia 2009 roku. Emocjonalne zapiski Pierre’a Bergé były wyrazem tęsknoty, a zarazem próbą odnalezienia się po śmierci najbliższego przyjaciela, z którym Bergé dzielił swoje pięćdziesiąt lat życia. To właśnie z ich lektury rysuje się prawdziwa, często daleka od ideału, burzliwa relacja Saint Laurenta z Bergé.

 

Nagrodzone prestiżową nagrodą literacką Prix Le Vaudeville (La Coupole), „Listy do Yves’a” stanowią zapis wspomnień i zwyczajnych zdarzeń z życia jednego z najważniejszych kreatorów mody XX wieku.

 

„Listy do Yves’a” autorstwa Pierre’a Bergé trafią do polskich księgarń już 21 maja. Za polskie wydanie książki odpowiedzialne jest wydawnictwo Dream Books.

 

Dodatkowo, publikacja zawiera unikatowe zdjęcia i szkice wybrane przez Pierre’a Bergé z prywatnego archiwum YSL.

 

 

 

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Agata Tanter (@agatatanter)

video

CHANEL - POKAZ WIOSNA LATO 2022

tagi: Pierre Bergé | "Listy do Yves'a" | Yves Saint Laurent | YSL |

podobne artykuły