PL / EN
LATA 80. W MODZIE ULICZNEJ

LATA 80. W MODZIE ULICZNEJ

Ogłaszamy powrót zwierzęcych printów, spodni z podwijanymi nogawkami i ramonesek! 

LATA 80. W MODZIE DAMSKIEJ: MARKI ODZIEŻOWE

W latach 80. poza kultem ciała i rozwojem mody sportowej, społeczeństwo charakteryzowała postawa „czerpania z życia pełnymi garściami”. Nowe pokolenie manifestowało swoje wysokie zarobki za pomocą luksusowych i kolorowych ubrań, przejawiających się w ideii power dressing. We wspomnianym duchu tworzył m.in. Giorgio Armani. Popularne były także ubrania z widocznym logo, promującym znane i prestiżowe marki m.in. Versace. Calvin Klein, z kolei spopularyzował trend na drogi i firmowy denim. Do gry wszedł także Levi’s.

MODA ULICZNA INSPIROWANA LATAMI 80.: TRENDY 2018/19

W modzie ulicznej inspirowanej latami 80. znajdziecie damskie marynarki z bufami zwiększającymi proporcje ramion do maksimum, neonowe kolory widoczne na golfach, torebkach typu nerki i koronkowych sukienkach oraz zwierzęce printy zdobiące płaszcze, legginsy i spódnice do kolan. Trendsetterzy zapożyczyli także  z tamtych czasów kultowe dżinsy, które przybrały oblicze albo klasycznych z prostą nogawką, albo odważnych, a więc poszarpanych i dekorowanych naszywkami. Ich konkurencją były welurowe spodnie symbolizującego luksus. Ten popularny w latach 80. materiał wykorzystywały nie tylko sportowe marki, takie jak Fila, ale również legendarne domy mody np. Dior.

Trendy w modzie ulicznej nawiązujące do lat 80. (kolaż Lamode.info, fot. East News)

Kolejnym modelem spodni charakterystycznym dla wspomnianego okresu, który aktualnie przeżywa swój renesans w modzie ulicznej, są modele z opuszczonym krokiem tzw. „spadochrony”, chętnie noszone przez raperów. Dzisiaj nosimy je do krótkich topów i białych sneakersów. Niezaprzeczalnym hitem sezonu są wciąż pastelowe garnitury, kolorowe T-shirty i mokasyny. Ten styl zapoczątkowali Crockett and Tubbs, bohaterowie serialu telewizyjnego „Miami Vice”. Do łask ponownie wróciły kurtki ramoneski spopularyzowane przez Toma Cruise’a w filmie „Top Gun”. Obecnie influencerzy preferują łączenie motocyklowych modeli okryć wierzchnich z długimi lub krótkimi sukienkami i kowbojskimi botkami. Innym elementem spalającym aktualne trendy w modzie ulicznej z okresem lat 80. są krótkie nogawki spodni, bandany oraz grube frotki do włosów.

POLECAMY:  ANJA RUBIK I SZALONE LATA 80. W PAŹDZIERNIKOWEJ EDYCJI VOGUE PARIS 2018

W galerii prezentujemy aktualne trendy w modzie ulicznej, które zostały zainspirowane kolorowymi latami 80. i ideą power dressing. Czy któreś z nich dominują w Waszej szafie?

video

CHANEL CRUISE 2022/23

tagi: jesień zima 2018/19 | wiosna lato 2019 | historia mody | TRENDY |

podobne artykuły