PL / EN
LACOSTE READY-TO-WEAR JESIEŃ ZIMA 2017

LACOSTE READY-TO-WEAR JESIEŃ ZIMA 2017

Felipe Oliveira Baptista zabiera Lacoste w kosmiczną podróż po latach 90.!

Tej jesieni Felipe Oliveira Baptista zabrał Lacoste w iście kosmiczną podróż, przywracając tym samym do życia jej fundatora, René Lacoste’a. Pod tym względem, Portugalczyka i Francuza wiele ze sobą łączy; fascynacja lotnictwem i science-fiction. Stąd kolekcja na sezon jesień zima 2017 pełna jest odniesień do przestrzeni kosmicznej, a przez poszczególne projekty przebiega wizja przyszłości, tak ważnej dla Baptisty w procesie tworzenia.

POLECAMY: PROENZA SCHOULER READY-TO-WEAR JESIEŃ ZIMA 2017!

KOSMICZNE LATA 90.

Z wyjątkiem kilku mieniących się w galaktyczne wzory looków, dyrektor kreatywny zdaje się stąpać ostrożnie po motywach zaczerpniętych z kosmosu, opierając kolekcję przede wszystkim na modzie ulicznej lat 90. i grunge’owych rytmach. Wśród sylwetek zwraca uwagę połączenie materiałów – klasycznych z technicznymi; czarny trencz otwierający pokaz został zaakcentowany kolorowymi, nylonowymi wstawkami, a jeden z kombinezonów lotniczych wykonany metodą patchworku.

MĘSKI UKŁAD SIŁ

W męskich sylwetkach widzimy podobny układ sił. Workowate spodnie z dużymi kieszeniami, anoraki, czy monochromatyczne kombinezony zestawiono z wysokimi golfami. Baptista wykorzystał także powracający do męskiej mody sztruks, skórzaną kurtkę typu bomber z lat 70. i obszerne, przypominające mundur, dwurzędowe garnitury.

 

 

W kolekcji, zaprezentowanej podczas nowojorskiego tygodnia mody, dyrektor kreatywny Lacoste po raz kolejny udowodnił, że potrafi wykorzystywać obecne trendy, pozostając jednocześnie w zgodzie ze spuścizną francuskiego domu mody.

video

GUCCI WIOSNA LATO 2019

tagi: POKAZ MODY | LACOSTE | FELIPE OLIVEIRA BAPTISTA | JESIEŃ ZIMA 2017 | New York Fashion Week |

podobne artykuły