Logotyp serwisu lamode.info
KWAS HIALURONOWY – NIEDOCENIANY NAWILŻACZ SKÓRY

KWAS HIALURONOWY – NIEDOCENIANY NAWILŻACZ SKÓRY

Obecny we wszystkich komórkach naszego organizmu, a jednocześnie najważniejszy obok kolagenu, składnik naszej skóry. Kwas hialuronowy dba o prawidłowe nawilżenie i młody wygląd. Poznaj go bliżej!

Był znany już na początku lat 30-tych, jednak dopiero w ostatnim czasie jego rola w kosmetyce tak zdecydowanie wzrosła. Mowa o kwasie hialuronowym - składniku, który posiada niebywałą zdolność wiązania jednocześnie nawet 250 cząsteczek wody, dzięki czemu niezwykle skutecznie chroni skórę przed wysuszeniem, wspiera jej właściwości ochronne, a także wygładza naskórek. Niestety z wiekiem jego ilość w skórze maleje, co wiąże się ze spadkiem poziomu jej nawilżenia. Surowiec ten jest odpowiedzialny za zachowanie młodego wyglądu skóry, dlatego często znajduje on zastosowanie w preparatach pielęgnacyjnych anti- aging. Wykorzystywany jest również w kosmetyce jako niezwykle skuteczny nośnik substancji aktywnych w preparatach pielęgnacyjnych. Wprowadza je w głąb naskórka, aby ich działanie było jeszcze bardziej efektywne.

 

Nie sposób nie docenić jego dobroczynnego działania na skórę wysuszoną silnymi kuracjami dermatologicznymi, czy kwasami. Przywraca jej odpowiedni stopień nawilżenia, tym samym przynosząc ukojenie i złagodzenie podrażnień. Bez wątpienia jest najbezpieczniejszym składnikiem kosmetyków. W preparatach występuje zazwyczaj jako hialuronian sodu, najbardziej stabilna postać kwasu. Medycyna estetyczna z roku na rok proponuje coraz więcej zabiegów z wykorzystaniem wspomnianego HA jako wypełniacza. Umożliwia on bowiem silne nawilżenie przesuszonej skóry, a także modelowanie twarzy czy korekcję powstałych zmarszczek. Kwas hialuronowy jest chętnie wykorzystywany przez firmy kosmetyczne nie tylko do produkcji preparatów do pielęgnacji twarzy, lecz także kremów do rąk, balsamów, płynów do higieny intymnej czy nawet podkładów.

 

Sprawdź w naszej galerii, jakie produkty dostępne na rynku zawierają w swoim składzie ten dobroczynny składnik.

tagi: kwas hialuronowy | pielęgnacja | uroda |

podobne artykuły