PL / EN
Logotyp serwisu lamode.info
EKOTREND W KOSMETYCE – PIELĘGNACJA SKÓRY W ZGODZIE Z NATURĄ

EKOTREND W KOSMETYCE – PIELĘGNACJA SKÓRY W ZGODZIE Z NATURĄ

Bio naturalne składniki na dobre zawładnęły rynkiem kosmetycznym. Gorąca tendencja ostatnich lat nie zwalnia tempa, nadal pozostając najważniejszym trendem w pielęgnacji skóry.

Trend eko opanował już wszystkie dziedziny życia. Odwiedzamy sklepy ze zdrową żywnością, kupujemy koszulki z bawełny organicznej, poruszamy się po mieście na rowerze – bo tak jest eko. 

 

Ekologiczny, według nas, znaczy lepszy, bardziej świadomy, w zgodzie z naturą. Nie dziwi więc fakt, iż również producenci kosmetyków postanowili poddać się tej tendencji. Czy wiesz może jak w zgodzie z naturą pielęgnować swoją skórę? My Ci podpowiemy.

 

 

Delia

Delia Bio System Delikatny Krem odżywczy na dzień 8,30PLN, 30ml; Skincode Emulsja kojąco-rozjaśniająca 147PLN, 30ml;  AA Eco Peeling do twarzy 50PLN, 125ml; Pat&Rub ekoAmpułka 1 - serum dla skóry suchej i wrażliwej 180PLN, 30ml

 


Sięgaj po naturalne składniki


Staraj się wybierać produkty, które w swoim składzie zawierają jak najwięcej surowców aktywnych pochodzenia roślinnego  (wyciągi roślinne, ekstrakty, oleje, czy masła). Szukaj preparatów, w których sztuczne kompozycje zapachowe zastąpiono naturalnymi olejkami eterycznymi. Będzie to gwarancją, iż karmisz skórę najcenniejszymi i najbardziej wartościowymi  składnikami. Wyjdzie jej to tylko na zdrowie.

 

Pamiętaj, że Ilość ma znaczenie


Ponieważ kosmetyki naturalne zawierają znacznie większe stężenia składników czynnych, nie ma potrzeby nakładania na skórę zbyt dużej ilości takiego produktu. Nadmiar kremu może ją niepotrzebnie obciążyć a specyfik wcale nie będzie działał skuteczniej. Aplikuj tylko tyle preparatu, ile rzeczywiście potrzebujesz. Kremy z dozownikiem na pewno ułatwią Ci zadanie i szybko zauważysz, że ulubiony krem starcza na dłużej.

 

Wybieraj ekologiczne opakowanie


Zwracaj uwagę na materiał, z jakiego wykonane jest opakowanie. Czy jest ono przyjazne środowisku i czy podlega recyklingowi. Czy producent ogranicza ilość niepotrzebnych ulotek, nadrukowując wszelkie potrzebne informacje na opakowanie kartonowe.

 

Delia

Delia Bio System Delikatny krem nawilżający 8,30PLN 30ml; Pat&Rub Rewitalizujace Masło do Ciała, 69PLN 225ml; Soraya Bio Repair 40+ ujędrniający krem na noc, 24,50PLN, 50ml

 

Zużywaj kosmetyki do końca


Jeśli zależy nam na zużyciu produktu do końca, wybierajmy te w szklanych słoiczkach, one dają pewność, że w opakowaniu nic nie zostaje. Tubki z kolei możemy przeciąć, aby wydobyć z nich produkt, w ten sposób nic się nie zmarnuje.

 

Jak widać, nie potrzeba zbyt wiele, by wprowadzić ekologiczny styl dbania o skórę w nasze życie. Nawet zmiana kilku codziennych, prostych zachowań na te bardziej proekologiczne pomoże w trosce o środowisko a nam samym przyniesie dużo satysfakcji. Bycie eko to nie tylko jedzenie zdrowej żywności i segregowanie śmieci. To przede wszystkim sposób bycia i dbanie każdego dnia o to, by nasze życie płynęło w zgodzie z naturą.

 

Zapraszamy do galerii, w której znajdziecie propozycje kosmetyków naturalnych, dostępnych na naszym rynku.

 

video

CHANEL JESIEŃ ZIMA 2022/23

tagi: Delia | eko | pielęgnacja | uroda |

podobne artykuły