PL / EN
KURTKA ACNE STUDIOS (IKONY MODY)

KURTKA ACNE STUDIOS (IKONY MODY)

Oto najpopularniejsza it-jacket!

Noszą ją awangardowi artyści, gwiazdy rocka, światowe trendsetterki i celebryci z pierwszych stron gazet – poznajcie bliżej fenomen kurtki projektu Acne Studios!

 

Historia kurtki Acne

 

Historia tej ramoneski sięga 1928 roku, kiedy to Irving Schott zaprojektował pierwszą motocyklową kurtkę z czarnej skóry i na cześć swojej ulubionej marki cygar nazwał ją "Perfecto". Swoje triumfy święci nieprzerwanie od lat 50., a została wylansowana przez Marlona Brando w filmie "Dziki". Co prawda, firma ACNE powstała dopiero w 1996 roku i debiutowała kolekcją jeansów, ale obecnie kojarzona jest przede wszystkim ze świetnej jakości dzianinami, oversizowymi płaszczami i właśnie słynnymi kurtkami. Bez wątpienia trzeba oddać temu szwedzkiemu domowi mody, że najbardziej kultowa obecnie skórzana ramoneska ma metkę Acne Studios.

 

Kolekcja Acne Studios 2016

 

Szwedzka marka w każdej swojej kolekcji proponuje bestsellerowe ramoneski – zawsze znajdziemy tam klasyczne modele, ale też nowości i kolejne interpretacje pierwowzoru. W aktualnym sezonie w ofercie brandu znajdziemy głównie matowe skóry, z przewagą czerni, ale pojawiły się też projekty w czerwieni i beżu. Do wyboru mamy projekty kończące się przed biodrami i na wysokości pośladków, jedne są wykonane wyłącznie ze skóry, inne mają popularne podszycie z kożucha. Wszystkie okrycia cechują się elementami stałymi: paskiem u dołu i charakterystycznymi zamkami.

 

Który projekt widzielibyście w swojej garderobie?

 

video

POKAZ MODY: DYPLOMY ASP

tagi: Acne Studios | kurtki | historia mody |

podobne artykuły