Logotyp serwisu lamode.info
KSIĄŻKI O MODZIE, KTÓRE MUSICIE PRZECZYTAĆ

KSIĄŻKI O MODZIE, KTÓRE MUSICIE PRZECZYTAĆ

Sprawdźcie, jakich tytułów nie może zabraknąć w Waszej bibliotece!

Oferta księgarń jeśli chodzi o książki o tematyce modowej sukcesywnie się wzbogaca. Nowe pozycje pojawiają się w takiej obfitości i takim tempie, że bez klucza wyboru trudno zorientować się, które do jakiego czytelnika są zaadresowane. Elegancko wydane, bogato ilustrowane albumy, szczegółowe opracowania i biografie, pełne anegdot i ulustracji wydania - dowiedzcie się, jak odnaleźć się w gąszczu propozycji i czego nie może zabraknąć w Waszej bibliotece!

 

 

 

 

 

MATERIALS_072015/COMMUNITY/LAMODE_POLECA/KSIAZKI O MODZIE, KTORE MUSICIE PRZECZYTAC/1. moda-21-wieku-b-iext12197289.jpg 

 

MODA XXI WIEKU, Terry Jones, Taschen – to biblia nazwisk i kompendium wiedzy zredagowane przez założyciela kultowego magazynu I-D, Terry’ego Jonesa. W tym encyklopedycznym opracowaniu znajdziemy zarówno znane nazwiska największych, najbardziej wpływowych projektantów, opisy najbardziej luksusowych domów mody, jak również designerów znanych mniej licznemu, za to bardziej wtajemniczonemu gronu. Sylwetka każdego z nich nakreślona została w formie ciekawych anegdot składających się na jego biografię.

 

 

MATERIALS_072015/COMMUNITY/LAMODE_POLECA/KSIAZKI O MODZIE, KTORE MUSICIE PRZECZYTAC/Zrzut ekranu 2016-01-15 o 21.54.20.png

 

 

BRINGING HOME THE BIRKIN, Michael Tonello, HarperCollins - fenomenalna, wciągająca, błyskotliwa opowieść o tym, do czego człowiek (zarówno kobieta jak i mężczyzna) może się posunąć, żeby ją zdobyć i jak skrajne emocje potrafi wywołać tak banalny (z pozoru) przedmiot, jak - damska torebka. Nie byle jaka, bo mowa o kultowym modelu Hermesa - Birkin, która, zgodnie z książkowymi anegdotami uszczęśliwiła nie tylko dziesiątki kobiet, zwalniając je z oczekiwania w wielomiesięcznych kolejkach, ale także samego ich dostarczyciela, który swój zawód tegoż zamienił w życiową pasję. Z prawdziwym love story w tle, nie tylko dla pasjonatów mody. Must read!

 

 

MATERIALS_072015/COMMUNITY/LAMODE_POLECA/KSIAZKI O MODZIE, KTORE MUSICIE PRZECZYTAC/2..jpg

 

 

DYNASTIE KTÓRE STWORZYŁY LUKSUS, Yann Kerlau; Świat Książki - to podane w ujęciu historycznym sagi 7 rodów, które stoją za największymi imperiami mody. Znajdziemy tu niezwykle ciekawie opisane historie takich marek jak Chanel, Louis Vuitton czy Gucci opowiedziane w kontekście zmieniających się okoliczności historycznych oraz rozwijającego się rynku dóbr luuskusowych.

 

 


MATERIALS_072015/COMMUNITY/LAMODE_POLECA/KSIAZKI O MODZIE, KTORE MUSICIE PRZECZYTAC/3. magia-stylu-portrety-dziesieciu-kobiet-ktore-zmienily-swiat-mody-b-iext4770847.jpg

 

 

MAGIA STYLU, Saltari Paola, Firma Księgarska Olesiejuk Sp. z o.o. – portret 10 kobiet, które zrewolucjonizowały modę, ustanawiając nową klasykę ubioru i pociągnęły za sobą rzesze naśladowczyń. Pozycja opisuje zarówno fenomen poszczególnych postaci m.in. Grace Kelly, czy Katrine Hepburn, ich niezwykłą charyzmę i intuicję, jak również popularność wybranych części garderoby, z których wiele jako kultowe towarzyszy nam po dziś dzień, np. ołówkowa spódnica, miniówka Twiggy czy baletki Audrey Hepburn. Cytaty i ilustracje czynią tę pozycję niezwykle przystępną i interesującą.

 

 

MATERIALS_072015/COMMUNITY/LAMODE_POLECA/KSIAZKI O MODZIE, KTORE MUSICIE PRZECZYTAC/4. large_Sekrety_20mody-okl.wst-500.jpg

 

 

SEKRETY MODY, Yann Kerlau, Bukowy Las – autor „Dynastii, które stworzyły luksus”, który w branży mody przepracował 15 lat, analizuje zjawiska wpływające na pozycję opisywanych marek, a także fenomen nieustającej dominacji jednych nad innymi. Bierzepod lupę poszczególne symbole luksusu, np. damską torebkę, a także mechanizmy marketingu mody w porywających opisach zarówno najbardziej luksusowych marek, jak też takich rynkowych gigantów, jak na przykład Zara. Intersujące! 

 

 

MATERIALS_072015/COMMUNITY/LAMODE_POLECA/KSIAZKI O MODZIE, KTORE MUSICIE PRZECZYTAC/5. par chic41wHI7TgeGL._SY344_BO1,204,203,200_.jpg

 

PARISIAN CHIC, Ines de la Frassange, Flammarion – Ikona stylu, żywy symbol paryskiego szyku i wyjątkowa modelka wprowadza czytelnika krok po kroku w tajniki stylu. Lekka i dowcipna, napisana w formie rad udzielanych przez znawczynię tematu książka dowodzi, że „Parisian chic” to znacznie więcej, niż umiejętne komponowanie stylizacji, czy rozmyślne zakupy; jak przekonuje muza samego Lagerfelda za pomocą własnoręcznie wykonanych rysunków, to przede wszystkim pogoda ducha i dystans do siebie. Warto!

 

 

MATERIALS_072015/COMMUNITY/LAMODE_POLECA/KSIAZKI O MODZIE, KTORE MUSICIE PRZECZYTAC/6. garance.jpg

 

 

LOVE, STYLE, LIFE Garance Dore – najbardziej wyczekiwana książka modowa ubiegłego roku, autorstwa jednej z najbardziej znanych i lubianych blogerek i ilustratorek. Pięknie wydana kompilacja ilustracji spod ręki Dore, zdjęć przedstawiających bazowe elementu garderoby, mówiących o stylu więcej niż tysiąc słów, oraz analizy poszczególnych etapów życia autorki pod kątem jej zawodowych osiągnięć i ogromnego sukcesu w branży. Koniecznie!

 

 

MATERIALS_072015/COMMUNITY/LAMODE_POLECA/KSIAZKI O MODZIE, KTORE MUSICIE PRZECZYTAC/7. to nie sa moje wielblady.jpg

 

 

TO NIE SĄ MOJE WIELBŁĄDY, Aleksandra Boćkowska, Czarne – dużo więcej, niż tylko moda. Obrazowo odmalowany okres PRL-u dla młodszych czytelników będzie solidną lekcją historii z modą w tle, dla starszych powrotem do rzeczywistości, od której ta była najlepszą ucieczką ,wszelkimi, często dziś trudnymi do wyobrażenia sposobami. Doskonałe napisana pozycja, która jako jedyna z polskich publikacji (zasłużenie) została umieszczona w zestawieniu najlepszych książek o modzie. Majstersztyk!

 

 

MATERIALS_072015/COMMUNITY/LAMODE_POLECA/KSIAZKI O MODZIE, KTORE MUSICIE PRZECZYTAC/8. the sartorialist.jpg

 

 

THE SATORIALIST – biblia mody ulicznej. Najlepsze ujęcia Scotta Schumana, założyciela kultowego bloga, który rozsławił modę uliczną i zapoczątkował nowy trend nie tylko w fotografii. Ta pozycja to nie tylko studium stylów, kultur i różnych typów sylwetek. Z czystym sumieniem można powiedzieć, że podobnie jak dwa wcześniejsze tomy, ten album to antropologiczna i socjologiczna analiza naszych czasów. Absolutny must have!

 

tagi: „Moda XXI wieku” | „Dynastie | które stworzyły luksus” | Magia stylu” | „Sekrety mody” | „Parisian chic” | Garance Dore „Love | Style | Life” | To nie sa moje wielbłądy” Aleksandra Boćkowska | The Sartorialist „Closer” | Scott Schumann |

podobne artykuły