Logotyp serwisu lamode.info
KOSMECEUTYKI – NOWY TREND W PIELĘGNACJI?

KOSMECEUTYKI – NOWY TREND W PIELĘGNACJI?

O kosmeceutykach IS Clinical, czyli kosmetykach do specjalistycznej pielęgnacji skóry opowiada nam ekspertkosmetolog, Dorota Witkowska.

Specjalistyczna pielęgnacja jest kluczem do zdrowej, a zatem również pięknej skóry. Kosmeceutyki to niezawodne kosmetyki, które jednocześnie chronią i pielęgnują. O produktach marki IS CIinical i ich działaniu opowiada nam mgr Dorota Witkowska, nauczyciel akademicki na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, kosmetolog i dietetyk z dwudziestoletnim doświadczeniem zawodowym.

 

 

 

 

Czym są kosmeceutyki? Jak powstały?

 

Kosmetolog Dorota Witkowska: Nazwę KOSMECEUTYKI – czyli środki kosmetyczne o działaniu leczniczym, wymyślił ponad ćwierć wieku temu amerykański lekarz dr Kligman. Nie od razu została ona zaakceptowane przez jego kolegów z branży. Do dziś budzi różne uczucia i często bywa zastępowana przez określenie dermokosmetyki. W polskim ustawodawstwie nie ma mowy o kosmeceutykach. Ustawa o kosmetykach określa, czym jest kosmetyk - w rozumieniu tejże ustawy kosmetykiem jest każda substancja chemiczna lub mieszanina, przeznaczona do zewnętrznego kontaktu z ciałem człowieka: skórą, włosami, wargami, paznokciami, zewnętrznymi narządami płciowymi, zębami i błonami śluzowymi jamy ustnej, których wyłącznym lub podstawowym celem jest utrzymanie ich w czystości, pielęgnacja, ochrona, perfumowanie, zmiana wyglądu ciała lub ulepszenie jego zapachu. Tak więc nie ma specjalnych regulacji prawnych odróżniających kosmetyk od kosmeceutyku. Oczywiście, różnica jest ogromna i dotyczy przede wszystkim składu, zawartości składników aktywnych oraz intensywności działania na skórę. W myśl ustawy kosmetyk nie może być zarazem środkiem leczniczym, a jednak często kosmeceutyki bywają zalecane przez lekarzy jako środki lecznicze lub wspomagające terapię farmakologiczną.

 

 

W jaki sposób działają kosmeceutyki?

 

DW: Kosmeceutyki zawierają w swym składzie substancje czynne mające zasięg działania znacznie szerszy niż zwykłe, ogólnie dostępne kosmetyki. Z uwagi na dobór składników aktywnych oraz ich wysokie stężenia działają one głębiej i skuteczniej na skórę. Ze względu na specyfikę działania powinny być polecane przez fachowców – przeszkolonych lekarzy, farmaceutów, kosmetologów lub kosmetyczki. Dobór kosmeceutyków powinien być poprzedzony wnikliwą analizą stanu skóry pacjenta oraz uwzględniać jego potrzeby i oczekiwania.

 

 

Jakie problemy skórne zwalczają kosmeceutyki?

 

DW: Kosmeceutyki mają za zadanie głębokie nawilżenie skóry, przeciwdziałanie jej przedwczesnemu starzeniu (fotostarzeniu), pobudzają naturalne mechanizmy obronne i regeneracyjne skóry, działają przeciwzapalnie.

 

 tl_files/COMMUNITY/AAAAA KOLAZE/1200pix iS Clinical Group Shot.jpgfot. materiały prasowe IS Clinical

 


Jakie produkty znajdziemy wśród kosmeceutyków firmy IS Clinical?

 

DW: Kosmeceutyki IS Clinical zapewniają wielostopniowy program ochrony i regeneracji skóry. Znajdują się wśród nich produkty dogłębnie oczyszczające skórę, delikatnie złuszczające, z zawartością naturalnych kwasów owocowych (AHAs), ochronne – bogate w antyoksydanty, w tym unikalny kompleks miedzi z witaminą C oraz zabezpieczające przed promieniami UV powodującymi przedwczesne starzenie skóry i nowotwory skóry. Skład kosmeceutyków IS Clinical jest tak skomponowany, aby zapewnić maksymalnie skuteczne działanie, a jednocześnie zminimalizować ryzyko podrażnień. Wszystkie składniki używane do produkcji mają farmaceutyczną jakość. Są skuteczne a jednocześnie tak bezpieczne, że zalecane są przez Amerykański Narodowy Instytut Raka do regeneracji i pielęgnacji skóry dla osób po radio i chemioterapii.

 

 

Dlaczego gwiazdy kochają kosmetyki IS Clinical?

 

DW: Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta – te kosmetyki po prostu działają. Nie wymagają wielkich kampanii reklamowych – ich jakość powoduje, że gwiazdy je polecają bez kontraktów reklamowych!

 

tagi: uroda | pielęgnacja | IS Clinical |

podobne artykuły