PL / EN
Kolor roku 2022: Very Peri (Pantone)

Kolor roku 2022: Very Peri (Pantone)

Rok 2022 będzie pokolorowany na osobistą kreatywność i odwagę do zmian w nowej rzeczywistości.

 

Pantone zaprezentował kolor roku 2022. Będzie nim Very Peri (odcień 17-3938), doskonała mieszanka niebieskości, fioletu i czerwieni. Odkryj symbolikę barwy i sprawdź inspiracje z wybiegu.

Very Peri – najmodniejszy kolor 2022 roku

Uosabiając beztroską pewność siebie i śmiałą ciekawość, które ożywiają naszego twórczego ducha, kolor PANTONE 17-3938 Very Peri pomaga nam przyjąć ten zmieniony krajobraz możliwości, otwierając nas na nową wizję podczas zmiany kursu w naszym życiu. To barwa wdzięczności za nasz potencjał i synonim nowej perspektywy, wyobrażania sobie przyszłości w całkiem nowym świetle.

Ponieważ obecnie żyjemy w czasach przemian, Very Peri staje się symbolem globalnego ducha czasu i przemiany, której jesteśmy częścią. Kiedy wychodzimy z trudnego okresu izolacji, nasze pojęcia i standardy ewoluują, a nasze rzeczywistości realne i cyfrowe łączą się ze sobą. Nowe technologie pozwalają nam przekraczać granice fizyczności, otwierając drzwi do dynamicznego świata wirtualnego, w którym możemy odkrywać i tworzyć nowe możliwości, również kolorystyczne.


Inspirując się trendami w grach, rosnącą popularnością metawersu oraz rozwijającą się społecznością artystyczną w przestrzeni cyfrowej, kolor Ver Peri ilustruje fuzję współczesnego stylu życia oraz sposób, w jaki trendy kolorystyczne w cyfrowym świecie manifestują się w świecie fizycznym i vice versa. 

Zobacz też: Modne kolory na sezon wiosna lato 2022

Gdy wkraczamy w świat bezprecedensowych zmian, wybór PANTONE 17-3938 Very Peri przynosi nową perspektywę i wizję zaufanej, ukochanej rodziny niebieskich kolorów, obejmującej cechy niebieskości, ale i półtonów fioletowo-czerwonych. Very Peri wykazuje żywiołową, radosną postawę i dynamiczną obecność, która zachęca do odważnej kreatywności i twórczej ekspresji” – zapowiedziała Leatrice Eiseman, dyrektor Pantone Color Institute.

Kolor Roku Pantone odzwierciedla to, co dzieje się w naszej globalnej kulturze, pokazując, na co ludzie, szukając tego koloru, mogą mieć nadzieję odpowiedzieć” – dodała Laurie Pressman, wiceprezes Pantone Color Institute. „Stworzenie nowego koloru po raz pierwszy w historii naszego edukacyjnego programu kolorystycznego „Kolor Roku Pantone” odzwierciedla zachodzące globalne innowacje i transformacje. Ponieważ społeczeństwo nadal uznaje kolor za kluczową formę komunikacji oraz sposób wyrażania i wpływania na idee i emocje oraz angażowania się i łączenia, złożoność tego nowego czerwonego fioletu nasyconego niebieskim odcieniem podkreśla ogromne możliwości, które przed nami stoją”.

Suknia w kolorze Very Peri (Pamella Roland wiosna lato 2022)

Kolor Very Peri w kolekcjach projektantów i marek 2022

W poszukiwaniu Very Peri wybieramy się na wybiegi topowych projektantów. W kolekcjach na sezon wiosna lato 2022 w zdecydowanej większości pojawiały się klasyczne fiolety, intensywne niebieskości i delikatne, lawendowe odcienie. Te marki, które zdecydowały się na zbliżony do Very Peri odcień, dozowały go w akcentach lub jako pojedyncze sylwetki na pokazach.

Marynarka w kolorze Very Peri z kolekcji Marella - do kupienia tutaj

Na total looki zdecydowali się Richard Quinn, Moschino, Pamella Roland czy Emporio Armani. Pojedyncze elementy garderoby w odcieniu Very Peri zaprezentowali Dolce&Gabbana lub Giorgio Armani. Z kolei akcenty kolorystyczne można było zaobserwować na wybiegach Isabel Marant, Issey Miyake albo Anna Sui.

W poszukiwaniu Very Peri zaglądamy również do obecnej oferty sklepów internetowych. Zainspiruj się i sprawdź, czy Twoja garderoba jest już gotowa na najmodniejszy kolor 2022 roku!

Źródło: Pantone.com

Stylizacja w kolorze Very Peri (Richard Quinn wiosna lato 2022)

Buty w kolorze Very Peri z kolekcji Reserved - do kupienia tutaj

Top w kolorze Very Peri (pokaz Giorgio Armani wiosna lato 2022)

Sukienka w odcieniu Very Peri z kolekcji Elisabetta Franchi - do kupienia tutaj

Kolor Very Peri na wybiegach (Isabel Marant wiosna lato 2022)

Torebka w kolorze Very Peri z kolekcji Mango - do kupienia tutaj

Spodnie w kolorze Very Peri (Dolce&Gabbana wiosna lato 2022)

Kurtka w kolorze Very Peri z kolekcji Rotate - do kupienia tutaj

T-shirt w kolorze Very Peri z kolekcji Polo Ralph Lauren - do kupienia tutaj

Spodnie w kolorze Very Peri z kolekcji Marella - do kupienia tutaj

video

TRENDY JESIEŃ 2022

tagi: kolory | wiosna lato 2022 | TRENDY |

podobne artykuły