Logotyp serwisu lamode.info
KEVIN.MURPHY WYZNACZA TRENDY W ZRÓWNOWAŻONYM ROZWOJU

KEVIN.MURPHY WYZNACZA TRENDY W ZRÓWNOWAŻONYM ROZWOJU

To kolejny ważny krok w ochronie planety.

 

Spis treści

1. RECYKLINGOWANE OPAKOWANIA KEVIN.MURPHY

2. KONFERENCJA KEVIN.MURPHY W WARSZAWIE

3. KEVIN.MURPHY OCEAN WASTE PLASTIC

KEVIN.MURPHY jest pierwszą marką kosmetyczną na świecie, która tworzy swoje opakowania w całości z plastiku odzyskanego z oceanu. Poznajcie Ocean Waste Plastic!

RECYKLINGOWANE OPAKOWANIA KEVIN.MURPHY

Każdy kawałek plastiku, jaki kiedykolwiek został wyprodukowany, w dalszym ciągu znajduje się na Ziemi. Z tego prawie każda butelka, reklamówka czy słomka trafia do oceanu, który staje się światowym wysypiskiem śmieci. Dostrzegając skalę problemu, marka KEVIN.MURPHY opracowała opakowania stworzone w 100% z odzyskanego z oceanów plastiku Ocean Waste Plastic (w skrócie OWP). Pierwsze butelki szamponu ANGEL.WASH powstałe w procesie recyklingu odpadów oceanicznych będą dostępne w sprzedaży jesienią 2019 roku.


KONFERENCJA KEVIN.MURPHY W WARSZAWIE

W Warszawie odbyła się konferencja prasowa, której gościem specjalnym był Kevin Murphy, słynny stylista fryzur oraz twórca kultowych już kosmetyków do włosów. Australijczyk, chcąc podkreślić istotę inicjatywy swojej marki, osobiście opowiedział o narastającym problemie związanym z masową produkcją plastiku. „Według danych każdej minuty do oceanu trafia tyle plastiku, ile jest w stanie pomieścić ciężarówka pełna śmieci. To aż 8 milionów ton plastiku trafiającego rocznie do oceanu. Zaś aktualnie w wodach oceanicznych znajduje się ponad 150 ton odpadów” – wymieniał Kevin Murphy.

Liczby związane z produkcją plastikowych opakowań robią ogromne wrażenie, jednocześnie uświadamiając skalę problemu. Każdego roku na świecie produkowanych jest 300 ton plastiku, z którego ponownie wykorzystuję się tylko 5%. Tak szybko narastająca ilość tworzyw sztucznych sprawi, że w 2050 roku w oceanach będzie więcej plastiku niż ryb.


KEVIN.MURPHY OCEAN WASTE PLASTIC

Kampania australijskiej marki ma w swoim założeniu nie tylko wpłynąć na zredukowanie światowej produkcji plastiku, ale także rozpocząć obejmujące całą branżę kosmetyczną rozmowy na temat źródła tego problemu. KEVIN.MURPHY ma nadzieję zmienić panujące w branży standardy: wprowadzić pełną transparentność i otwartość na dzielenie się informacjami dotyczącymi przyjaznych dla środowiska procesów.

Wspieramy inicjatywę i trzymamy kciuki za jej powodzenie! Więcej informacji o zrównoważonych projektach marki na stronie: www.kevinmurphy.pl

 


tagi: Kevin Murphy | KEVIN.MURPHY | zrównoważona uroda |

podobne artykuły