Logotyp serwisu lamode.info
KEITH HARING I DKNY - LIMITOWANE ZAPACHY INSPIROWANE IKONĄ STREET ARTU

KEITH HARING I DKNY - LIMITOWANE ZAPACHY INSPIROWANE IKONĄ STREET ARTU

Perfumiarski świat i sztuka Street Art mają ze sobą wiele wspólnego! Poznajcie nową limitowaną kolekcję zapachów DKNY inspirowaną twórczością Keitha Haringa.

Łączy ich miłość do Nowego Jorku. W DNA swoich projektów wpisany mają rytm miejskiego życia, cechuje ich energia metropolii. Zarówno marka DKNY jak i nieżyjący już Keith Haring, ikona Street Art pomogli stworzyć artystyczną duszę Wielkiego Jabłka.

 

Keith Haring (1958-90) był jednym z najbardziej znanych artystów, filmowców i muzyków, którego twórczość nawiązywała do miejskiej kultury ulic Nowego Jorku lat osiemdziesiątych. To właśnie jego graffiti zainspirowała Donnę Karan do stworzenia limitowanej kolekcji damskich zapachów DKNY Art. Bo moda i sztuka od zawsze szły ze sobą w parze, a teraz wkroczyły także do perfumiarskiego świata, czego efektem są cztery kwiatowo-owocowe zapachy, doskonale już znane, ale zaprezentowane w nowej odsłonie.

 

Nowe flakony, które zostały ozdobione kultowymi kształtami i postaciami znanymi z prac grafficiarza (także ich kartoniki składają rysunkowy hołd miastu) zadedykowano kobiecie kochającej życie w mieście, kulturę i sztukę.

 

W kolekcji znajdziemy inspirowany ekscentrycznym stylem Haringa DKNY Be Delicious Art, który kryje pobudzające aromaty czarnej porzeczki, liczi oraz zielonego jabłka. W sercu zapachu ukryto natomiast płatki róży i mimozy uzupełnione piżmem i cedrem.

 

Żywymi kolorami z dzieł artysty inspirowany jest z kolei DKNY Fresh Blossom Art, w którym zielone jabłko zastąpiono czerwonym, a kompozycji dodano aromat grejpfruta, nutę frezji, magnolii, drzewa sandałowego oraz cedru.

 

Trzecim z kolekcji limitowanych perfumów jest DKNY Golden Delicious Art stworzony na bazie egzotycznych owoców i białych kwiatów wzbogacony o malinę i bergamotkę oraz mango.

 

Ostatnią propozycją jest DKNY Art Women pachnący gruszką i grejpfrutem dopełnionym pikantnym imbirem. W jego sercu ukryto konwalię i cyklamen przełamany świeżością pomarańczy oraz intensywnymi nutami piżma i maliny.

 

Jak sama Donna Karan skomentowała perfumiarski hołd złożony artyście?

 

„Twórczość Keitha Haringa podziwiam odkąd jego projekty po raz pierwszy pojawiły się w nowojorskim metrze; są one nie tylko wizualnie atrakcyjne, ale również zawierają przesłanie, które, moim zdaniem, przemawia do każdego. Jest ono zdecydowanie zgodne z ideą DKNY; młoda, miejska i całkowicie oryginalna sztuka nadająca się do noszenia.”

 

I to wydaje się najlepszym podsumowaniem powiązań mody ze sztuką.

 

tagi: DKNY | Keith Haring | DKNY Art |

podobne artykuły