PL / EN
KAPSUŁOWE KOLEKCJE MATTEL I TRZECH  AMERYKAŃSKICH MAREK

KAPSUŁOWE KOLEKCJE MATTEL I TRZECH AMERYKAŃSKICH MAREK

Amerykańskie marki Lord & Taylor, Wildfox i Forever 21 stworzyły we współpracy z Mattel kapsułowe kolekcje inspirowane kultowymi lalkami Barbie. Poznajcie szczegóły.

Amerykańska firma Mattel, znana przede wszystkim z produkcji popularnych na całym świecie lalek Barbie, nawiązała współpracę z trzema markami odzieżowymi - Lord & Taylor, Wildfox oraz Forever 21. Jej owocem będą kapsułowe kolekcje, inspirowane ikonicznymi strojami modnych zabawek z różnych dekad.

 

Marka Lord & Taylor jest odpowiedzialna za linię wzorowaną na stylu lat 50. i 60., do zadań Wildfox należy z kolei stworzenie ubrań w stylu lat 80., a pomysłem Forever 21 są projekty utrzymane w charakterze dekady lat 90.


Jak podkreśla Jessica Dunne, starsza wiceprezes i dyrektor generalna działu produktów konsumenckich, główny cel, jaki przyświeca trzem kapsułowym kolekcjom to ugruntowanie pozycji Barbie jako ikonicznej zabawki, nieodłącznie kojarzonej z modą.

 

„Myślę, że to na co ludzie zwracają uwagę to zabawka Barbie, a my chcemy skupić się na Barbie, która jest przede wszystkim marką, o wiele większą niż jedenastocalowa modna lalka”- powiedziała Dunne.

 

Pierwsza kolekcja pojawi się w sklepach Forever 21 już 5 września i będzie największą z trzech wyżej wymienionych. Znajdą się w niej zarówno ubrania, jak i akcesoria oraz kosmetyki. Ceny będą się wahac w granicach od 3.90 $ do 24.90 $.


Z kolei kolekcja Lord & Taylor będzie miała swoją premierę 14 września.  Znajdzie się w niej dwanaście projektów, adresowanych przede wszystkim do starszych konsumentów.

 

Ostatnia pojawi się kolekcja Wildfox, która będzie dostępna w sprzedaży od 15 listopada. Będzie ona wzorowana na ikonicznych strojach Malibu Barbie, wśród których znajdą się stroje bikini oraz okulary przeciwsłoneczne. Oprócz tego pojawi się w niej mnóstwo propozycji denimowych i sportowych.

 

 

 

 

 

 

 

video

HELENA RUBINSTEIN x AGATA TANTER

tagi: Lord & Taylor | Wildfox | Forever 21 | Mattel Inc. | Barbie |

podobne artykuły