PL / EN
JW ANDERSON ZAPROJEKTUJE KOLEKCJĘ DLA UNIQLO

JW ANDERSON ZAPROJEKTUJE KOLEKCJĘ DLA UNIQLO

Irlandzki projektant rozpoczyna kolaborację z Uniqlo. Jesteście ciekawi?

To news, który zadowoli zarówno przemysł modowy jak i uważnych fanów trendów – to pierwszy raz, kiedy irlandzki designer i dyrektor kreatywny marki Loewe, JW Anderson stworzy dostępną cenowo kolekcję, od czasu kolaboracji z marką Topshop w 2012 roku. Dla projektanta, współpraca z popularnymi sieciówkami to sposób na demokratyzację mody.

Jfot. JW Anderson/Instagram

Kolaboracje to niezwykle ważny element pracy projektanta. Kiedy myślę o Uniqlo, myślę o rzeczach idealnie wykonanych, którym wiele osób poświęciło swój czas i uwagę; To trudne zadanie, a Uniqlo bardzo dobrze je realizuje. Cieszę się, że dzięki temu moje projekty są dostępne dla każdego, na wszystkich możliwych poziomach, skomentował Anderson.

Jfot. JW Anderson/Instagram

Wiele ubrań, które dzisiaj nosimy ma długą historię; wiele stylów wywodzi się z uniformów, odzieży pracowniczej lub strojów tradycyjnych, dodała Yuki Katsuta, dyrektor projektowa w Uniqlo. Współpracując z JW Anderson, jedną z najbardziej innowacyjnych i kreatywnych marek na brytyjskim rynku, sięgniemy do narodowych tradycji, jednocześnie kładąc nacisk na nowoczesny design i technologię tkanin.

Dotychczas z Uniqlo współpracowały takie marki jak Carine Roitfeld, Jil Sander, Christopher Lemaire i Celia Birtwell.

wideo: JW Anderson, Interview: In The Studio by The New York Times

ZOBACZ TEŻ: NEW YORK FASHION WEEK: JW ANDERSON JESIEŃ ZIMA 2017

video

GUCCI LINK TO LOVE

tagi: NEWS | JWANDERSON | UNIQLO |

podobne artykuły