Logotyp serwisu lamode.info

MODELING

Kariera w branży mody od strony agencji, modelek i modeli. Najlepsze agencje modelek, nowe twarze, które trzeba znać, najciekawsze sesje zdjęciowe i kampanie z udziałem gorących nazwisk w branży.
Jej film stał się viralem. W co ubrana jest modelka z reklamy Bentley?

Jej film stał się viralem. W co ubrana jest modelka z reklamy Bentley?

W sierpniu bieżącego roku świat usłyszał o Alli Bruletovej, znanej dziś jako Bentley Girl. 

 

Spis treści

1. W co ubrana jest modelka z reklamy Bentley?

2. Kim jest modelka z reklamy Bentley'a? 

3. Bentley Girl - kariera

Reklamę Bentleya widział chyba każdy. Słynny spot został opublikowany w lipcu 2023 roku, ale ogromną popularność na TikToku zyskał dopiero miesiąc później. Film promocyjny ma już ponad 1,5 miliona wyświetleń i, co więcej, doczekał się wielu parodii, a w tym nawet tą stworzoną przez kierowcę tramwaju ZTM. W produkcji Bentleya wystąpiła rosyjska modelka Alla Bruletova, znana dziś jako „Bentley Girl”.

Spot promujący model Bentleya nie jest oficjalną reklamą marki motoryzacyjnej, lecz promocja kolekcji znanej marki handlującej samochodami - znajdziecie ją pod nickiem jetcar.ru na TikToku. Firma nie raz wykorzystywała kanały społecznościowe do zwiększania swoich zasięgów - w reklamach przedsiębiorstwa najczęściej występują piękne modelki, które prezentują detale samochodów naśladując formę filmików ASMR (czyli uwzględniają relaksujące bodźce wywoływane przez dźwięk i obraz). Choć na kanale Jetcar pojawiło się wiele twarzy znanych w Rosji, ilość wyświetleń filmików z Allą Bruletovą przebiły najśmielsze oczekiwania. Bentley Girl zmysłowo szepcze do kamery i stuka paznokciami o karoserię i wnętrze samochodu. To nietypowe podejście do promocji sprawiło, że film stał się nie tylko przedmiotem pożądania motoryzacyjnych entuzjastów, ale także źródłem inspiracji dla twórców internetowych.

Przeczytaj też: JUŻ 25 LAT W BRANŻY: MAŁGOSIA BELA CELEBRUJE ROCZNICĘ ALBUMEM

W co ubrana jest modelka z reklamy Bentley?

Alla Bruletova z popularnego filmiku promującego samochód Bentleya miała na sobie krótką czarną sukienkę z półgolfem, której ciemny kolor podbił chłodny blond charakterystyczny dla modelki. Stylizacje połączyła z minimalistyczną biżuterią i metalicznymi chodakami. Outfit doskonale wkomponował się w reklamę - ma przywodzić na myśl niewymuszony luksus i subtelny design, którymi również charakteryzuje się wybrany przez Jetcars model Bentleya. 

Zobacz również: LEGENDARNA POLSKA MODELKA W POKAZACH MICHAEL KORS I RALPH LAUREN. KIM JEST MAGDALENA FRĄCKOWIAK?

Kim jest modelka z reklamy Bentley'a? 

Alla Bruletova urodziła się 15 września 1999 roku i od urodzenia mieszka w Moskwie. Jest współzałożycielką marki odzieżowej Look Forever, której produkty czekają jeszcze na swoją premierę. Jest modelką, głównie fotograficzną ze względu na niewielki wzrost - mierzy jedynie 158 centymetrów. Pozuje przede wszystkich dla marek bieliźnianych oraz tworzących kostiumy kąpielowe. Bruletova jest fanką tematów urodowych (ze swoimi widzami dzieli się różnorodnymi poradami upiększającymi) podróży oraz, rzecz jasna, motoryzacji. 

Na ścieżce jej kariery nie obyło się również bez skandalu, który dla wielu osób nie okazał się być wystarczająco znaczący, by influencerka została "scancelowana". Jednak z perspektywy ludzi zaangażowanych w ochronę zwierząt Bruletova na zawsze pozostanie skreślona z listy postaci wartych obserwowania. Pod koniec 2021 roku modelka opublikowała w sieci nagranie, na którym tańczy obok wytresowanego niedźwiedzia. Jak wiemy, influencerzy muszą dokładnie przemyśleć każde swoje działanie oraz poznać schematy, pod którymi się podpisują. Niedźwiedzi brunatnych nie można poddawać tresurze tak, jak robi się to ze zwierzętami domowymi. Proces ten w przypadku misiów jest niezwykle bolesny i okrutny.

— Po schwytaniu młodego [niedźwiedzia] na wolności, którego matka prawdopodobnie została zabita, młode zwierzęta są zwykle przygotowywane do treningu poprzez przycięcie lub usunięcie pazurów i usunięcie kilku zębów. Następnie do nosa niedźwiedzia wkłada się pierścień, a na pysku umieszcza się kagań. Trening i późniejsza manipulacja odbywa się poprzez zadawanie bólu za pomocą laski przymocowanej do liny, która z kolei jest przymocowana do pierścienia nosowego. Zazwyczaj niedźwiedzie uczyłyby się tańczyć, umieszczając je na metalowych platformach nad dużymi stosami płonących kłód. Gdy metal stał się gorący, niedźwiedzie były zmuszane do na tylnych łapach za pomocą tyczki i pierścienia nosowego, a następnie zaczynały podnosić każdą łapę po kolei, aby uwolnić je od gorąca — czytamy na BearConservation.org.uk.

Niedźwiedzi taniec nie jest więc pokazem szczęścia, a wynikiem ogromnej traumy - konkretny dźwięk kojarzy mu się z bólem, a jedyny sposób na jego uniknięcie to pożądany przez widzów taniec. Czy Bruletova zdawała sobie sprawę z etycznych i moralnych aspektów związanych z uczestnictwem w takim nagraniu? Tego nie wiemy. 

Bentley Girl - kariera

Po udanej promocji Bentleya Bruletova wykorzystuje swoją szansę i w dalszym ciągu publikuje filmiki motoryzacyjne oparte na wykorzystaniu ASMR. Na jej kanale można znaleźć różnorodne reklamy, w których prezentuje luksusowe samochody od różnych producentów - promocja modeli Maybach’a od Mercedesa, Lamborghini, Rolls-Royce’a czy Ferrari stanowią kolejny krok w rozszerzaniu gamy prezentowanych przez nią pojazdów. W filmikach niezmiennie skupia się na dźwiękach delikatnego pstrykania kluczyków, szorstkiego dotyku kierownicy czy stukania w elementy wnętrza samochodu.

Przeczytaj również: LINDA EVANGELISTA O DŁUGOTRWAŁEJ WALCE Z NOWOTWOREM: “ZROBIŁAM OBUSTRONNĄ MASTEKTOMIĘ”

Zdjęcie główne: Instagram @bruletova_  

tagi: Bentley Girl | motoryzacja | modelki |

podobne artykuły