PL / EN
JEFF KOONS WSPÓŁPRACUJE Z H&M

JEFF KOONS WSPÓŁPRACUJE Z H&M

Amerykański artysta Jeff Koons rozpoczął współpracę z marką H&M. Pierwsze efekty możemy podziwiać, dzięki limitowanej kolekcji torebek ze zdjęciem jego słynnej instalacji. Poznajcie szczegóły.

Niektórzy traktują go jak geniusza i jednego z największych wizjonerów współczesnej sztuki. Jeszcze inni uważają, że jego twórczość ma więcej wspólnego kiczem i brakiem dobrego smaku, niż prawdziwym artyzmem i pionierstwem. Mimo wielu nieprzychylnych głosów, Jeff Koons z sukcesem ugruntował swoją pozycję w świecie sztuki.

 

W swojej twórczości, Koons czerpie z dadaizmu, wykorzystując przedmioty codziennego użytku, czyli tzw. ready mades. Fascynuje go również pop-art i związane z nim inspiracje reklamą oraz kulturą masową. Do najbardziej charakterystycznych dzieł w jego dorobku, można zaliczyć serię rzeźb inspirowanych zabawkami dla dzieci, które przypominają balony napełnione helem.

 

To właśnie zdjęcie jednej z nich pojawi się na skórzanych torebkach z limitowanej kolekcji szwedzkiej marki H&M. Dodatek ze słynnym „dmuchanym psem” będzie dostępny już od 17 lipca. Przyszli właściciele będą musieli za niego zapłacić  $49,95.

 

Limitowana kolekcja pojawi  się w wybranych sklepach H&M oraz na stronie internetowej marki. Podobno jej premiera zapowiada początek dłuższej współpracy amerykańskiego artysty ze szwedzką sieciówką, która będzie partnerować retrospektywnej wystawie Koonsa w nowojorskim Whitney Museum of American Art.

 

 

 

video

CHANEL CRUISE 2022/23

tagi: Jeff Koons | Jeff Koons dla H&M | H&M |

podobne artykuły