PL / EN
Logotyp serwisu lamode.info
Jaka pościel dla alergika?

Jaka pościel dla alergika?

Jak wybrać najlepszą pościel przy alergii? Podpowiadamy!

Jednym ze schorzeń, coraz częściej nękających ludzi w każdym wieku, jest alergia. Jej nasilenie już od kilku dekad stopniowo się podnosi. Jest to niepokojące zjawisko, ponieważ uczulenie na coraz większą ilość alergenów staje się uciążliwe i trudne do zwalczenia. Osoby cierpiące na alergię muszą uważać na swoje otoczenie i eliminować z niego alergeny. Bardzo ważny jest dobór odpowiedniej pościeli, aby dolegliwości nie nasilały się przez nos. Jak wybrać najlepszą?

Czym jest alergia?

Istotą alergii jest niewłaściwa odpowiedź organizmu, a dokładniej – układu immunologicznego – na zewnętrzny czynnik uczulający. Tego typu czynnikami są najczęściej pyłki roślin, sierść zwierząt, produkty spożywcze oraz kurz. W momencie wniknięcia do organizmu alergenu, system odpornościowy natychmiast produkuje przeciwciała. To one powodują gwałtowny stan zapalny, który objawia się kaszlem, katarem, łzawieniem oczu, złym samopoczuciem lub reakcją anafilaktyczną.

 

Unikanie czynników alergizujących jest najlepszą opcją zachowania dobrego samopoczucia. Częste sprzątanie w mieszkaniu, niewychodzenie na dwór w czasie pylenia roślin oraz otaczanie się przedmiotami z wysokiej jakości materiałów może skutecznie wyeliminować skłonność do alergii lub przynajmniej zminimalizować jej objawy. Warto także dobrać pościel z syntetycznych materiałów, która nie stanowi przyjaznego środowiska dla rozmrażania się grzybów i bakterii. Nie przyciąga ona kurzu i roztocza tak jak kołdry i poduszki z klasycznym wypełnieniem puchowym lub z pierza.

Rodzaje pościeli dla alergików  

Sen to zdrowie, jak mówi stare porzekadło, lecz tylko wtedy jest prawdziwe, gdy pościel wolna jest od alergenów. Na rynku znajdziemy wysokiej jakości pościel odpowiednią dla alergików, która skutecznie zapobiegnie przykrym objawom. Jednocześnie jest ona mięciutka i ciepła, doskonale otuli i zapewni użytkownikowi optymalną temperaturę. Szeroki wybór kompletów pościeli można znaleźć w ofercie sklepu online marki Action. Oferowane tutaj kolorowe powłoczki, prześcieradła na gumce czy poduszki wyróżniają się wysoką jakością i modnym wzornictwem.

Rozróżniamy 3 podstawowe rodzaje tego typu pościeli, są to:

  • pościel hipoalergiczna – idealna dla osób skłonnych do alergii w stopniu niskim. Pościel hipoalergiczną produkuje się z włókien syntetycznych o znikomym stopniu uczulania,
  • pościel antyalergiczna – jest przystosowana do potrzeb osób o silnych skłonnościach do alergii. Jest to produkt specjalistyczny, potwierdzony certyfikatem medycznym. Pościel antyalergiczna służy do zwalczania alergenów znajdujących się w łóżku lub do niego wnoszonych. Co więcej, tego typu pościel ma zdolność zapobiegania ich rozprzestrzenianiu się. Polecana jest osobom z alergią wziewną, uczulonych na kurz, pyłki, pleśnie czy sierść i naskórek zwierząt domowych. Najczęściej produkuje się ją z bambusa lub włókien syntetycznych,

 

  • pościel antyroztoczowa – to idealna opcja dla osób cierpiących na roztocza, zamieszkujące tapicerkę mebli wypoczynkowych, materace w sypialniach oraz nieodkurzone kąty w mieszkaniu. Pościel antyroztoczowa bywa wypełniona granulatem silikonowo-poliestrowym, który uniemożliwia roztoczom zakładania gniazd w jej wnętrzu. Warto wspomnieć, że tego typu pościel można prać w temperaturze powyżej 60 stopni Celsjusza.

Wystarczy, że dobierzesz odpowiednią kołdrę i poduszki, aby jakość oraz komfort Twojego snu podniósł się, a pościel nie stała się dodatkową przyczyną pojawiania się reakcji alergicznych.

 

fot. materiały prasowe

Materiał zewnętrzny

video

POKAZ MODY: DYPLOMY ASP

tagi: zdrowie | wnętrza |

podobne artykuły